Kağıthane'de Yılbaşı Kutlamalarına Hayır Yürüyüşü | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Kağıthane’de Yılbaşı Kutlamalarına Hayır Yürüyüşü


Protesto yürüyüşünde sık sık tekbirler getirilerek “Müslüman uyuma yılbaşını kutlama” şeklinde slogan atılıldı.“Yılbaşı gecesi Kur`an okuyalım, Yılbaşı kutlamak adetimiz değildir, Milli Piyango haramdır” şeklinde dövizler açıldı.

 

“Her yılbaşında yaşanan rezaletler, bu yılbaşı döneminde de sergilenmekte ve böylece aziz milletimizin inanç değerleri, milli, manevi ve dini değerleri yıpratılmaktadır. Bütün bir yıl boyunca propagandası yapılan içki tüketimi, şans oyunları, kumar, kızlı erkekli eğlenceler, zina ve faizli kredi gibi haramlar bu yılbaşı bahane edilerek yılbaşı günü ve gecesi Allah`a isyan adeta zirve noktalara çıkarılmakta ve yılbaşı diye adeta Allah`a isyan kutlanmaktadır.”

 

“Yılbaşı gecesi yaşanan rezalete ortak olmayın”

 

Yılbaşı kutlamaları adı altında bir ay öncesinden başlayan ifsat çalışmalarında hep beraber maruz kalmış bulunuyoruz. Her yılbaşında yaşanan rezaletler, bu yılbaşı döneminde de sergilenmekte ve böylece aziz milletimizin inanç değerleri, milli, manevi ve dini değerleri yıpratılmaktadır. Bütün bir yıl boyunca propagandası yapılan içki tüketimi, şans oyunları, kumar, kızlı erkekli eğlenceler, zina ve faizli kredi gibi haramlar bu yılbaşı bahane edilerek yılbaşı günü ve gecesi Allah`a isyan adeta zirve noktalara çıkarılmakta ve yılbaşı diye adeta Allah`a isyan kutlanmaktadır.

 

Ey yılbaşını kutlamaya hazırlanan Müslüman kardeşim! Şimdi anladın mı? Neyi kutlamaya hazırlandığını! Ey çam ağacını süsleyip dükkânına koyan esnaf kardeşim, ey milli piyango bileti kuyruğuna girip milli piyango bileti almak için sıra bekleyen Müslüman kardeşim! Ey daha bir hafta öncesinden hindiyi alıp yılbaşı gecesi pişirmek için buzlukta bekleten hanım kardeşim ve ey yılbaşı gecesi için eğlence mekanlarında rezervasyon yaptıran Müslüman kardeşim! Şimdi anladın mı? Neyi kutlamak için hazırlandığını.

“Yılbaşı tuzağına karşı sizi uyarıyoruz”

 

Yılbaşı gecesini kutlayanların Allah`a açıkça isyan edenlerin safında yer alma tehlikesi ile karşı karşıya. Sen yılbaşını kutlamaya hazırlanmıyorsun. Sen Allah`a isyan edilmek için hazırlanılan bir gecede Allah’a açıkça isyan edenlerin safında yer almaya hazırlanıyorsun. Bizim ecdadımız Selahaddin Eyyubi `Kudüs özgür olmadıkça gülmek bana haramdır` diyordu. Aziz kardeşim sen şimdi niçin yılbaşını kutlayacaksın, niçin eğlenip haramlara karışıp yılbaşını kutlayacaksın. Kudüs özgür olduğu için mi? Mısır halkı, Suriye halkı hürriyetine kavuştuğu için mi? Yılbaşını kutlayacaksın. Çeçenistan, Doğu Türkistan hürriyetini kavuştuğu için mi, yılbaşını kutlayacaksın? Yoksa Myanmar`da daha geçtiğimiz ay kanları akıtılan, bedenleri yakılan ve başları kesilen Arakanlı Müslüman Kardeşlerimizin hesabını sorabildiğin için mi yılbaşını kutlayacaksın.

 

 

nixy7444

Yorum yapın