Karabük Örnek Genç Konferansı | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Karabük Örnek Genç Konferansı


imag0005

“Hal Kalden Üstündür”

 

Büyük heyecanla bekledigimiz Fatih Medreseleri Karabük Örnek Genç konferensına gelen misafirlerimiz salonu bir saat öncesinden doldurmaya başladı. Artık saat 19.00 gösterirken salonumuz tıklım tıklım dolarak bizleri çok büyük bir sevince ortak etti. Programımız kelamların en güzel kelamı olan Mevlamızın kelamı ile başladı. Hafız Muhammet Fatih hocamız bizlere tam yarım saatlik çok muhteşem bir aşır dinlettirdi. Akabinde açılış konuşmamızı yapmak üzere Fatih Medreseleri Merkezi Bölge müdürlerinden Ahmet Boyacı hocamız gençligin nasıl kurtarılacagını bizlerle paylaştı. Reçetenin Fatih Medreseleri’nden geçmeye bağlı oldugunu söyledi. Son olarak bir hadisi şerifle konuşmasını sonlandırdı. Allah Resulu (s.a.v.) şöyle buyurdu; “Mahşer gününde kimsenin kimseyi tanımayacagı o günde güneşin bir mızrak boyu yaklaştıgında o gün Allah-u Teala yedi sınıf insanı kendi gölgesinde gölgelendirecektir.” diyerek onlardan bir taneside gençlik yaşlarında ibadetle geçiren gençligin müjdesini verdi.

 

Programımız sinevizyon göstermiyle devam etti. Akabinde genç hoca kardeşlerimizden sırasıyla Fatih Medreseleri İstanbul Kavacık Bölge müdürlerimizden Fatih Uslu hocamız Fatih Sultan Mehmed’in gençliğini ve gençlik şuurunu, Fatih Medreseleri İstanbul Kumrulu hocalarımızdan Ali İlhan Hoca kardeşimizde Musab (r.a.)’ın teslimiyetini ve Peygambere genç yaşta bağlılıgını anlattı ve yine genç hocalarımızdan Hafız Muhammet Oruç kardeşimiz bizlere çok güzel bir aşır okudu.

 

Sırada Karabük kursumuzda yetişen ufak talebelerimizin  hazırlamış olduğu ayet, hadis ve Efendi Hazretlerimizin (k.s.) sözlerini sunumlarıyla halkımızdan çok büyük bir sevinç gösterisi oldu. (Babasının gözlerinin içi gülüyordu) Ayrıca ufak ikiz talebemizin düellosu büyük beğeni topladı.

 

Programımızın sonunda Fatih Medreseleri Heyet Kurulu üyelerinden Trabzon bölge sorumlusu Yavuz Selim Ulusal hocamızın sözleriyle son buldu. Konuşmasında “Hal kalden üstündür” diyerekten beş yaşındaki çocuk benden güzel sesi çıktı. Özellikle sizlere çok teşekkür ediyorum diyerek mükemmel bir dua ve musafaha ile programımız sonlandı.

 

Burada özellikle Fatih Medreseleri Karabük sorumlumuz Esat Kabak hocamıza, hocalarına ve tüm çalışanlarına çok teşekkür ediyoruz. Başka bir programda buluşmak üzere.

 

 

Yorum yapın