Karma Eğitim Ve Sonuçları | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Karma Eğitim Ve Sonuçları


123456

Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca haftalık yapılan Hadis-i Şerif derslerinde gündemdeki konulara da değindi. Ülke gündemini sıkça meşgul eden eğitim ve terör konularına değinen Hoca Efendi’nin konuşmasının satırbaşları şöyle idi;

 

Siz nasıl iseniz öyle idare edilirsiniz, hadisi şerifi gereğince başımızdaki yöneticileri, idarecileri eleştirmekten ziyade kendi hata ve noksanlarımızı düzeltip, bunların telafisi hususunda adımlar atmamız gerekmektedir.

 

KONGRE VE DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ

 

Düzenlenen kongrenin güzel olmasının yanı sıra gözlerden kaçmayan eksiklerde barındırıyordu.

 

Dünya’nın bir çok ülkesinden yabancı misafirlerin davetli olduğu bir kongreye İslam alemini temsil vasfını bulunduran kanaat önderlerinin çağrılmaması dikkatlerim celb eden unsurlardandır.

 

Aynı zamanda Başbakanımızın halka terörün çözümü konusunda ve ekonomik sıkıntılar konusunda çözümlerini sunmaması akıllarda soru işareti bıraktı.

 

KARMA EĞİTİM, KAPKARIŞIK EĞİTİM

 

Yapılan 4+4+4 eğitim sisteminin köklü değişiklikler barındırdığını ama hafızlık sistemine faydası olmadığı aksine daha büyük sıkıntılarla karşılaştırmıştır. Türkiye’de karma eğitim sistemi olduğu müddetçe başarılı bireylerin yakalanması oldukça güçtür. Kendini rahat bir şekilde ifade edemeyen gerek kız, gerek erkek bireylerin gerekli olgunluğu yakalamaları hayli zordur.

 

Karma eğitimin ne kadar sıkıntılı olduğu gerek öğretmenini bıçaklayan, gerek taciz gibi olaylarla da görülmektedir.

 

Karmaşık eğitim modeli toplumumuzdaki gençleri ahlaksızlığa yönelten en büyük itici unsurdur diyerek Hoca Efendi sözlerini tamamladı.

Yorum yapın