Kılık Kıyafet Ayrımı Yapmak Çağdışı Bir Davranıştır | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Kılık Kıyafet Ayrımı Yapmak Çağdışı Bir Davranıştır


sohbet-24-04-2012-bslik

Fatih Medreseleri Beykoz Kavacık Medine Mescidi’nde bayanlara özel sohbet programı düzenledi.

 

Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi sohbetten sonra bazı açıklamalarda bulundu; Ordu evlerindeki yasağa değindi. Ordu evleri, askeri gazinolar ve sosyal tesislerde gerçekleştirilecek düğünlere katılan misafirlere yönelik türban, sakal, sarık, cübbe ve takke yasağının kaldırıldığını belirten Genel Başkan, bu anlamsız uygulamanın son bulmasının iyi bir gelişme olduğunu söyledi.

 

Türkiye gibi bir İslam ülkesinde böylesi bir uygulamanın yapılmasının talihsizlik olduğunu söyleyen Genel Başkan, artık bu ve buna benzer keyfi uygulamaların tekrar yaşanmaması gerektiğini dile getirdi.

 

Eski yönetmelikte yer alan “Sakallı, cüppeli, sarıklı, takkeli, türbanlı vb. gibi çağdaş olmayan kıyafetlerle gelenler” maddesinin aslında çağdışı olduğuna değinen Genel Başkan, insanların inançları gereği giydiği kıyafetten ötürü dışlanmasının neresi çağdaşlıktır diye sordu. Allah ve Resulünün ölçülerine uygun giyim kuşam içine girenlerin sürekli alay edilerek dışlanmasının çağdaşlık değil barbarlık olduğunu söyleyen Genel Başkan, insanların kılık kıyafetiyle ilerici veya gerici gibi nitelendirilmesinin hiçbir mantıklı izahı yoktur dedi.

 

BU NUR ASLA SÖNMEYECEK

 

Ülkemizde ve dünya kamuoyunda özellikle basın yayın kuruluşları aracılığıyla, İslam diniyle sürekli alay edildiğini hatırlatan Genel Başkan, asıl amaçlarının İslam nurunun yayılmasını engellemek olduğunu söyledi. Genel Başkan son olarak; “Kâfirler ne kadar alay ederlerse etsinler ya da İslam dininin önüne set çekmeye çalışırlarsa çalışsınlar asla başarı olamayacaklardır. Çünkü Allah’ın nuru asla sönmez, sönmeyecek!” dedi.

 

 

Yorum yapın