Kıyamet Saatini Ancak Allah Bilir | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Kıyamet Saatini Ancak Allah Bilir


20121217_110631

Fatih Medreseleri Kavacık Genel Merkezde Heyet toplantısı düzenlendi.

 

Gündeme dair konular hakkında yapılan toplantı sonucu Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi açıklamalarda bulundu.

 

Özellikle kıyametle alakalı sorulan bir soru üzerine Hoca Efendi; Kıyamet saatini ancak Allah bilir. Bu tür haberlerin kale alınacak bir tarafı yok. Gerçek haber Kur’an ve sünnetten alınır. Kur’an ve sünnetten konuşanda kıyametin kopmasının Allah’a ait bir ilim olduğunu bilir. Ona göre konuşur. Maalesef şimdi bir takım insanımız, peygamberlere inanmayan, gerçek Allah inancına sahip olmayan insanların bir takım uyduruk ifadelerine batıl tespitlerine kanarak bir takım hareketler içesine girmeleri akla uygun olmadığı gibi naklede uygun değildir dedi.

 

ÖLENİN KIYAMETİ KOPMUŞTUR

Mühim olan ne zaman kıyamet kopacağından ziyade bizim ona hazırlığımızdır diyen Hoca Efendi; Peygamberimiz (s.a.v) “Ölenin kıyameti kopmuştur” buyuruyor. Biz buna hazır mıyız? Sorulacak sorular belli, vazifelerimiz belli. İnsan bu vazifelere dikkat edip gerekli olan hazırlığını yapmalı. Çünkü öldükten sonra önemli olan yaptığımız amellerdir. Siz bana kıyamet saatini değil amellerinizi söyleyin dedi.

 

GERÇEK KIYAMET

Kıyamet günü taş üstünde taş kalmayacağına vurgu yapan Hoca Efendi; Bazılarının inandığı gibi yok şurası yıkılacak burası yıkılmayacak diye bir şey yok. O günde taş üstünde taş kalmayacak. Ölüm her nefse ulaşacak. Bırakın yeryüzünü gökyüzünü de aynı durumda olacak. Biz dinimiz İslam’a bakalım. Başkalarına kanmayalım, aldanmayalım dedi.

Yorum yapın