Kürtaj = Cana Kıyma | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Kürtaj = Cana Kıyma


hadis-28-05-2012-baslik

Fatih Medreseleri Kavacık Medine Mescidinde Hadis Dersi programı düzenledi. Hadis dersinde “Allah’ın bildiğini kuldan mı saklayacağım” ifadesinin yanlış olduğu, yaptığımız kötü işleri kesinlikle başkalarına söylemeyip, Allah’tan af dilenmesi gerektiği anlatıldı.

 

Hadis dersinden sonra kürtaj ile alakalı sorulan soru üzerine Hoca Efendi; “Kürtaj adı verilen bu uygulamanın basit bir tedavi yöntemi olmadığını, bunun apaçık bir öldürme, cana kıyma işi olduğunu dile getirdi. Siyonizm’in Haçlı zihniyetindeki batının Müslümanlara ebedi bir kin taşıdığını ve gelinen bu noktada sadece kürtaja değil, çocuklarımıza büyüklere vurulan aşıların akıl ve ruh sağlığı beden gelişimi açısından ne kadar faydalı ya da zararlı olduğunu da bilim adamlarımızın araştırması gerektiğini bize bu aşılarını mutlaka yaptırın diyenlerin kendi ülkelerinde de bize tavsiye ettiği aşıları ve tedavi yöntemlerini hangi dozda ve ne kadar sıklıkla kullandıklarının verilerle ortaya konması gerektiğini” söyledi.

 

YASAL BOŞLUKLARIN GİDERİLMESİ

 

Konuşmasının devamında; “Kanunlardaki yasal boşlukların bir an önce giderilmesi gerektiğini ceninin de bir can taşıdığını ve hayati bir zorluk olmadıkça, keyfi olarak çocuğun öldürülmesinin dine, vicdana sığmayan bir cinayet olduğunu söylen Hoca Efendi bu boşluktan hareketle Allah’ın insana emanet olarak verdiği bedene lüzumsuz ameliyat, kürtaj, sezaryen ve estetik vs.’lerle müdahale eden hasta ve doktorlara istismar fırsatı verilmemelidir” dedi.

 

Esasen İslam’da can hakkının, namus hakkının, din, nefis ve mal emniyeti hakkının temel dokunulmaz insani haklar olduğunu vurgulayan Genel Başkan Allah’ın verdiği canı Allah’tan başka kimsenin almaya hakkı olmadığın her canın, her ceninin yaşam hakkının kutsal olduğunu söyledi.

 

DİYANET KAPSAMLI BİR PROJE ÜRETMELİ

 

Diyanet İşleri Başkanlığının gerek kürtaj denen cinayet, sezaryen gerekse lüzumsuz ve keyfi ameliyatlar ve tıbbi müdahaleler konusunda ve özürlü doğacak çocukların aldırılamacağı gibi hususlarda halkı daha fazla bilinçlendirmeli ve halkımıza hayatta karşılaştıkları problemler konusunda daha kapsamlı projeler üretmelidir.

 

Program Aşr-ı şerif ve musafahalarla sona erdi.

 

 

 

Yorum yapın
    1. ismail diyorki;

      hocam yine önemli bir konuya değinmiş. Allah razı olsun.