Marifet Derneği Ve İsmailağa Vakfı'na Çağrı | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Marifet Derneği Ve İsmailağa Vakfı’na Çağrı


Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi Merkez Binada kılınan Cuma namazı hutbesinde Camiamızla alakalı önemli açıklamalarda bulundu.

Marifet Derneği ve İsmailağa Vakfı arasındaki bir takım anlaşmazlıkların çeşitli haber kuruluşlarınca kavga raddesine getirilmesine tepki gösteren Hoca Efendi; İsmailağa Camiası Sultanımız Efendi Hazretlerimizin teveccüh ve himmetleriyle her zaman doğru istikamette durmasını bilmiştir. Bizim sorunumuz bizi ilgilendirir. Cemaatimiz üzerinden bir takım değişik yapılanmaların ve medya kuruluşlarının pirim yapmaya çalışmaları ahlaksızlıktır dedi.

ÇİZGİMİZİ MUHAFAZA ETMELİYİZ

Dernek ve Vakıf yöneticilerine seslenen Hoca Efendi; Rabbimiz Kur’an-ı Kerim’de “Sulh’te hayır vardır” buyuruyor. Her türlü sorun sulhle halledilebilir. Yapılan bu sert çıkışların kimseye fayda getirmediği ortada. Bir an önce itici yazı, söz ve hareketleri bırakıp akıllıca ve orta yolda bulunan bir tutum sergilememiz lazım.

Camiamızın dışından bizlere kimler yön vermeye çalışıyorsa bunlarla aramıza mesafe koyup kendi ihvanımızla kucaklaşmamız lazım. Ortada sanki cemaatimizin dışından birilerinin kışkırtması gibi bir durum söz konusu dedi.

BİZİM TARAFIMIZ KUR’AN VE SÜNNET

Camiamızı sürekli bir partinin veya bir takım kuruluşların lehinde veya aleyhinde göstermeye çalışanların büyük bir yanlışın içinde olduklarını söyleyen Hoca Efendi; Daha önce defaatle açıkladık. Biz orta yol olan Kur’an ve Sünnet tarafındayız. Doğru bu ölçüye göre doğru yanlış bu ölçüye göre yanlıştır. Sultanımızın izlediği ve değiştirmediği yol bu yoldur. Bu çizginin dışında siyasi ve sivil kurumlarda hatalar yapıldığı bizimde takibimizdedir. Ancak biz bu mücadelemizi Sultanımızın ölçüsü olan “Dik dur ama dikleşme” sözü üzerine sürdürüyoruz.

Camiamızdaki bütün kuruluşlarında böyle yapması gerektiğini düşünüyoruz. Zaman ve zemine dikkat edilmeden yazılan yazılar ve yapılan açıklamalar Camiamıza ve bütün müslümanlara zarardan başka hiçbir şey getirmeyecektir. Camiamıza ait bütün Dernek ve Vakıfları Sultanımızın ölçüsünde hareket etmeye davet ediyorum dedi.

 

Yorum yapın
  1. tuna diyorki;

   maşalah ne gzel açıklama yapmışınız sayın masum bayraktar hoca efendi.ZATEN İSMAİLAĞA CEMATİNDE SİZLERDEN BAŞKA BU SEVDAYA GÖNÜL VEREN OLMAMIŞTIR

  2. HASAN diyorki;

   SAYIN MNASUM HOCAM SİZLERİN BU DEĞERLİ GÖRÜŞLERİ BİZLER AYAKTA TUTUYOR

  3. ilyas diyorki;

   ne demişler alma masumun ağını çıkar aheste aheste.cübbeli artık bende zerre kadar itibarın kalmadı

  4. haktan diyorki;

   HER KESİN MASKESİ DÜŞTÜ SİZİN MASKENİZ AYNI OLDUĞU GİBİ TAP TAZE MASUM HOCAM ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN

  5. suat diyorki;

   bu marifet derneği sizden ne ister masum hocam.madem hakkınızda yanlış ifadeler kullanan bu insanlar.neden suçlu tarafınızı yada zaafınızı ortaya koyamıyorlar.nedeni bence yanlışınız olmadığından kim ne anlatırsa anlatsın.

  6. mert diyorki;

   suat doğru söylüyorsun.eğer bu marifet dergisinin sayın masum baytaktar hoca efendinin yanlışını yakalasa bi kaşık suda boğacaklar. ama şu bir gerçek meyve veren ağaç taşlanır misali

  7. HASIM diyorki;

   BURDAN MARİFETDERNEĞİNE SESLENİYORUM.ALMA MASUMUN AHINI ÇIKAR AHESTE AHESTE

  8. fatih diyorki;

   Haklısınız hocam

  9. Murat KAHRAMAN diyorki;

   Hakk yolunda olanlardan Allah razı olsun. Müslümanın derdi-davası hakkı ikame olmalıdır. Müslümanların KARDEŞLİĞİ esastır. Müslümanlar dağıtıcı değil TOPLAYICI olmalıdır. Müslümanlar örnek ve yol gösterici olmalıdır. Müslümanların daima TEK YÜZÜ olmalıdır; MASKE KULLANMAMALIDIR!.. Müslümanların İÇİ-DIŞI BİR olmalıdır. ÖZELLİKLE “HOCA” konumundaki insanlar daima dikkatli ve titiz davranmalı ve YANLIŞ ANLAŞILMAYA vesile olabilecek İMADAN BİLE KAÇINMALIDIR!.. Hiç kimse kusura bakmasın, ben bu konuda FATİH MEDRESELERİ’ni tercih ediyorum; kafamı kuma gömmüyorum, görüyorum, okuyorum, takip ediyorum çünkü!..