Masum Bayraktar Hoca Efendi'den İsmail Hocamız Başsağlığı | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Masum Bayraktar Hoca Efendi’den İsmail Hocamız Başsağlığı


Asrın Müceddidi Sultanımız Efendi Hazretlerimizin kıymetli kardeşi, emsali zor yetişen alim ve halîm zâtı kiramdan İsmail Ustaosmanoğlu Hocamız binlerce ihvanımızın ve seveninin katıldığı cenaze namazı sonrası Edirnekapı şehitliğindeki kabrine defnedildi.

İsmail Hocamızın yakın dostu ve mahbubu kıymetli Hocamız Masum Bayraktar Hoca Efendi cenaze namazı ve defne katıldıktan sonra ısrarlarımız üzerine bizimle duygularını paylaştı.

HEM KENDİ GÜZEL HEM DE ŞEREFLİ NESEBİ

Yaşantımızda çok güzel anılarımız oldu diyen Masum Hocamız; Sultanımızın muhterem kardeşi İsmail Hocamız hem kendi zatında hemde neseb olarak çok kıymetli bir insandı. Hayatta iken kendisiyle yakini olarak dostluğumuz ve arkadaşlığımız vardı. Tertemiz bir ahlakı çok narin bir kişiliği vardı. Okumayı okutmayı çok severdi. İsterdiki insanlar hiç boş durmasın. Bir harfte olsa devamlı bir şeyler öğrensin. Talebelerine karşı çok nazik ve çok merhametliydi. Tekke kursumuzda hadis derslerine gelirdi. Talebelerimiz onu tabiri caizse dört gözle beklerlerdi. En mükemmel özelliği ise Sultanımız Efendi Hazrerlerimize çok benzemesiydi. Gerçekten yüzü, hareketleri, konuşması Sultanımızı çok anımsatırdı. Bu da bizi daha başka mutlu ederdi. “Vefat eden sadece Hocamız değil onunla beraber bir alemde ölmüştür”

Temennimiz odur ki dünyada olduğu gibi inşallah ahirette de beraber oluruz. Söyleyecek çok şey var ama inşallah artık ahirette dertleşiriz dedi.

BAŞIMIZ (SULTANIMIZ) SAĞOLSUN

Asrın Müceddidi Efendi Hazretlerimize kardeş olmakta başka bir ayrıcalıktır diyen Masum Hocamız; Efendi Hazretlerimiz gibi bir Meşayıhı Kirama kardeş olmak her kula nasip olacak bir şey değildir. Dünyada onunlaydı. Ahirettede ayırmasın Rabbim. Vefatı bizi derinden hüzünlendirmiştir. Camiamızın ve bütün dünyanın başı, başımız varlık sebebimiz Sultanımız sağolsun dedi.

 

Yorum yapın