Masum Bayraktar Hoca Efendi'den Önemli Açıklamalar (02.03.2013) | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Masum Bayraktar Hoca Efendi’den Önemli Açıklamalar (02.03.2013)


Fatih Medreseleri 2013 yılı 1. Genel Toplantısında Masum Bayraktar Hoca Efendi’nin konuşmasından satır başlıkları;

 

* Peygamber Efendimiz zamanında Peygamberimizin sözü yere düşmesin diye sahabe-i kiram her şeyi yapardı. Şimdi de aynı şekilde Efendi Hazretlerimizin (k.s.) sözü yere düşmesin diye her türlü çalışmalıyız. Sultanımızın tüm idealini tüm Müslümanlığa ulaştırmalıyız. Bize yakışır inşallah.

 

* Kendi nefsani davasına herkes ulaştı. Ama sultanımızın hedefleri duruyor. Bu iş bizleri bekliyor. Sultanımızın yüzünü güldüreceğiz, inşallah.

 

* Çok önemli bir noktaya değinmek istiyorum. Yüzümüze gülerek bize hizmet mantığında medreselerin içini boşaltıyorlar. Bunu da en yakınımıza anlatmada sıkıntı çekiyoruz. Geçen sene hafızlık yapan 3 bin talebemizi, ondan önceki sene 2 bin 500 talebemizi elimizden aldılar. Bu seneyi konuşmuyoruz, onu siz düşünün!

 

* Mevla Teala buyuruyor; onların başına musibet geldiğinde gevşeklik yapmazlar. Yapmayız inşallah, çünkü sahibimiz çok kuvvetli.

 

* Hayatımızı kontrol etmek için, Peygamberimizin hayatını önümüze alalım.

 

* Efendi Hazretlerimizin (k.s.) buyuruyor; ne olursa olsun içeriye de alınsan davanda vazgeçmeyeceksin.

 

*Rahmetli dedem İhsan Efendi buyuruyor; İşin başında, ortasında ve sonunda niyetini kontrol et. Ama netice çok önemli. Örnek vermek gerekirse; Hz. Ebu Bekir (r.a.) Peygamberimize inandı, sıddıkıyetini son nefese kadar muhafaza etti. Ama salebe samimi başladı, ama sonuna kadar samimi olmadı. Musa (a.s.) zamanında da Tevrat’ı en iyi okuyan Karun’du. Ama madde onu da şaşırttı. Allah’ım hepimizi caymaktan, kaymaktan muhafaza eylesin.

 

*İnceleme ve İcraat kurulları kuruldu. Bu vesile ile sadece Fatih Medreseleri değil, camiamızdaki tüm medreselere sahip çıkmaya çalışıyoruz. Bıkmak, doyma yok inşallah.

 

* Mayıs ayında 40 ülkeye Emri Bil Maruf’a çıkıyoruz. Daha önce aynısı Türkiye çapında başlattık, devamında tüm Türkiye’de medreselerimiz oldu. Dünya açılımında da aynısı planlıyoruz. Ama bu medreseler yeterli değil, Her mahalleye bir kız bir erkek medresesi açılıncaya kadar devam edeceğiz. Bu söz mutlaka yerine gelmeli. Emri Bil Maruf çalışmasında biz İngiltere’ye gidiyoruz. Dua edin vizemizi alalım.

 

* Yapılan programlarımıza Milletvekilleri vb. kişiler geliyor. Yaptıkları konuşmalarında 4+4+4’lük eğitim sistemine el kaldıranlardanım size çok büyük destek verdim diye ifade ediyor. Bunu samimi olarak söylüyor. Niye çünkü altını bilmiyor. Ona göre çok kıymetli bir işe imza attığını zannediyor. Ama hafızlık yapan talebelere engel olduğunu bilmiyor. Yetişen hocaları da çeşitli şekillerle almaya çalışıldığını bilmiyor.

 

* Bu sene camiamız içinde bir çok medrese kapanmak zorunda kaldı. Peki bunların çaresi nedir? Medrese eğitimi Türkiye’de 600 sene devam etti. Medrese ifadesinden bizim kaçma şansımız yok. Medreseleri varlığıyla kabul et, hocaları da heba etme. Yok gel seni dağ başına imam yapıcam dersen, orada çocuk, genç cemaat var mı? Yok! Körpecik taptaze genç hocaları köreltiyorsun.

 

* 2012 Aralık ayında başlayan ve programların başından sonunda kadar heyecan veren Türkiye Hatibini Seçiyor yarışmaları düzenliyoruz. Şu ana kadar binlere, milyonlara ulaştık. Çok güzel hatipler bulduk, Elhamdülillah. Jürilerin hepsi dışarıdan seçildi, gelen tüm herkes hayranlıkla izledi. Her gittiğimiz yer tuttu. Şunu da unutmamak lazım ki her kürsüye çıkan hoca bizim için birincidir. Geçen sene 100 kişilik katılımın olduğu yerlerde bu sene 1.000 kişi ile karşılaştık. 29 Haziran 2013 Cumartesi Sinan Erdem Spor Salonu’nda bu işi çok kolay yapacağız, inşallah. Ama diyorlar ki talebeler hocaları geçti. O kadar güzeller maşallah. Etkilenmemek mümkün değil, insanın tüm azaları titriyor, heyecan hep zirve.

 

* Seneye hangi proje olduğu merak ile soruluyor, ama şu an değil ileride açıklayacağız.

 

* 3 Nisan 2013 tarihinde kaliteli ve tatlı umre çalışması yapıyoruz. Bu sene Peygamberimizin (s.a.v.), tüm peygamberlerin, Efendi Hazretlerimizin (k.s.) inşallah bedeni ile ve tüm Allah dostlarının ruhaniyetleriyle zirve umre yakalayacağız.

 

* Bayan hocalara tavsiyeler; Efendi Hazretlerimiz (k.s.) buyuruyor, İlmi olup da okutmayan hanımlar: “Keşke iki talebe olsa, okutsaydım da ahirete ev hanımı vasfında gelmeseydim.” diyecek. Ve bu yola hizmet etmediklerine çok pişman olacaklar. Bayan hocaların da medreselere mutlaka sahip çıkması lazım.

 

* Erkek hocalara tavsiyeler; Doymayalım her zaman bir adım daha ileri atalım. Önümüzdeki sene her hocamızdan bir medrese isteyeceğiz. Yani 500 hoca, 500 medrese inşallah. Seneye 1.000 medrese ile çalışma yapacağız. Zor mu? İnanın değil, açarız yürürüz Allah’ın izniyle.

 

Mevla Teala hepimizi başarılar nasip eylesin.

 

 

1006

Yorum yapın