Mavi Marmara'daki Şehitlerimizi Yâd Ederken… | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Mavi Marmara’daki Şehitlerimizi Yâd Ederken…


<samsung/>

MAVİ MARMARA’DAKİ ŞEHİTLERİMİZİ YÂD EDERKEN SURİYE’YE YAPILANIN İSRAİL’E DE YAPILMASI

 

Fatih Medreseleri Heyet üyelerinden Selim Ulusal hocamız evladı için sünnet merasimi düzenledi. Merasim aşrı şerif ile başladı.
Sünnet davetine katılan Masum Bayraktar Hoca Efendi programdan sonra sorulan bazı sorulara cevap verdi;

 

Hoca Efendi; “Mavi Marmara’da şehit olanların 2. seneyi devriyesinde unutulmamasının önemine değindi. Avrupa’da bir Müslüman sporcu formasının altından Filistin yazılı tişört ile eylem yapıyorsa, iki gayrimüslim heykeltıraş Mavi Marmara şehitleri anısınaİspanya’da bir anıt dikiyorsa, Mavi Marmara şehitlerini yâd etmek adına dünyanın çeşitli ülkelerinden aktivistler destek olmak adına eylemler yapıyorsa bizler neler yapmalıyız” dedi.

 

HÜKÜMETTEN DİK DURUŞ

 

İsrail’in davadan vazgeçmeleri için şehit yakınlarına yaptığı ahlaksız teklifi tereddütsüz red eden kardeşlerimizi canı gönülden tebrik ederiz. Bu konudaki hükümetimizin dik duruşu devam etmelidir. Ancak yıllardır süre gelen İsrail ile Türkiye’nin kriz sonraları ithalat ve ihracat rakamlarının artması 9 şehidimizin şehadetinden sonra da tekrarlanmamalı ve Suriye ile ipler nasıl koparıldıysa İsrail ile derhal bu ilişkiler sonlandırılmalıdır ki şehitlerimizin canı sızlamasın.

 

Bizler şehitlerimizi anmak ve arkasından dua etmekten öte bir şeyler yapmalıyız. Tabi ki dua ve hatimler çok önemli ama zalim zulüm yaptığı ile kalmamalıdır. Türk milleti adına 9 şehidimizin unutulmaması temennisinde bulunuyoruz.

 

Konuşmasının sonunda; “Bizlerde inşallah kendilerine dua, tesbihat ve hatimlerle yâd edeceğiz. Mevla kendilerini makamların en yücesi olan şehitlik makamına eriştirdiği gibi huzuru ilahiye de cemaliyle şereflendirsin” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Merasim ikram ve tebrik konuşmaları ile sona erdi.

 

 

Yorum yapın