Müslüman'ın Müslüman'dan Başka Dostu Yoktur | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Müslüman’ın Müslüman’dan Başka Dostu Yoktur


Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi Kavacık Medine Mescidi’nde teravih sonrası sorulan sorular üzerine bazı açıklamalarda bulundu.

 

DİNİMİZE DÜNYA’YA SARILDIĞIMIZ GİBİ SARILABİLMEK

 

Hoca Efendi konuşmasında Dünya’da Müslümanlara karşı ezelden beri tecrit, baskı ve işkenceler uygulanıyor, Neden? İslam sahipsiz mi kaldı, hayır peki sebebi ne? Sebebi biziz yani Müslümanlar. Allah’a hakkıyla teslim olamadık. Dinimize dünyaya sarıldığımız gibi sarılamadık.

 

Gavurların dünyalık mücadelesi artarak devam ediyor biz de onları kıskandık onlar gibi olduk. Ahireti ve Allah’ı unuttuk. Halbuki sahabe dünya hayatını hiçbir zaman ön planda tutmadı ama dünyalıklar azların peşinden geldi. Müslümanlar çok gayret içinde olmalıdır. Önce Allah ile aramızı düzeltip kendimize gelmeli ve ondan sonra dünya Müslümanlarının çektiği sıkıntılara ortak olup onların derdi için maddi manevi Mevla’dan niyazda bulunmalı ve mümkünse onlara ulaşacak yardım faaliyetlerinde bulunmalıyız.

 

DİNDE BEN YOKTUR, BİZ VARDIR

 

Unutmayalım ki Müslümanın Müslümandan başka dostu yoktur. Biz bize yeteriz. Bugün Arakan’da Doğu Türkistan’da, Filistin’de, Suriye’de, Somali’de, Kaşmir’de Müslüman kardeşlerimizin iftar sofralarına bomba yağarken bizler nasıl oluyor da sofralarımızda yutkunmadan ve onları hatırlamadan günümüzü gün ediyoruz.

 

Kendimize gelelim içinde bulunduğumuz bu mübarek ay hürmetine kardeşliğimizi hatırlayalım. Dinde ben yoktur, biz vardır. Bu şuuru ve kardeşliği yakalarsak dünyanın en ücra köşesindeki bir azınlık Müslüman topluluğu bile sahipsiz kalmaz. Yardım elimiz ve duamız onlara ulaşır.

 

Hoca Efendi sözlerini Ramazan ayının hakkımızda şikayetçi olmamasını ve bize şefaatçi olmasını Mevla’dan niyaz ederiz diyerek tamamladı.

 

 

Yorum yapın