Olmadı Be Marifet Derneği | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Olmadı Be Marifet Derneği


Önceki gün sitemizde Ali Kara Hoca Efendi’nin riyasetinde “Kur’an ve Sünnet Müceddid Vakfı’nın” tertiplediği icazet merasimiyle alakalı Efendi Hazretlerimizin (k.s.) ismini alet ederek yapılan davet ve reklam çalışmalarını eleştirmiş ve son yıllarda program, merasim ve cemiyet tertip edenlerin neredeyse tamamının adeta bir gelenek ya da yegane davet ve reklam çalışması haline getirdiği ve ”Efendi Hazretlerimiz (k.s.) de programımıza katılıyor, geldi, geliyor,” şeklindeki doğruluğu tescil edilmeyen ve çoğu kez ise işini gücünü bırakarak Efendi Hazretlerimizin (k.s.) hatırına O’nun cemalini görebilmek için gelmiş, kalbi hasretle yanan katılımcılarının sükutu hayale uğramasına sebep olan ve adeta haşa Efendi Hazretlerimizi (k.s.) yalancı çıkartır mahiyette yapılan ucuz ve kolay davet çalışmalarını eleştirmiştik.

Camiamız adına Efendi Hazretlerimizin (k.s.) ismini alet ederek konunun yetkilisi ve takipçisi olması gereken Marifet Derneğine yapıcı ikaz ve tavsiyelerimizi iletmiştik.

Ancak konunun hassasiyetine binaen sorumluluk bilinciyle hareket etmesini beklediğimiz ve Fatih Medreseleri’nin her çalışmasında yerli yersiz eleştiren Marifet derneğinden Efendi Hazretlerimizin (k.s.) ismi şerifesinin alet edilmesi gibi önemli bir konuda bile aldığımız tepkiler doğruca bizleri şaşırtmakla kalmadı hayal kırıklığına uğrattı.

Bizler Marifet Derneğinden Efendi Hazretlerimizin isminin her ortam da istismar vesilesi edilerek ucuz reklam çalışmalarına alet edilmesinin doğru olmadığı ile alakalı açıklama beklerken bir de bu şekilde duyurular yapan istismarcıların yanındayız devam edin anlamına gelen “Marifet Derneği yönetim kurulu olarak iştirak edeceğiz” şeklindeki açıklamaları doğrusu bizleri şoke etti. Aymazlığın bu kadarı da pes doğrusu…

Eğer Marifet Derneği yetkilileri bu açıklamalarıyla Efendi Hazretlerimiz (k.s.) gelecek dendi  işte biz geldik ya..!

Ha biz ha Efendimiz gelmiş ne fark eder derlerse ya da Efendimizin gelecek dendiği yere biz geldik ya işte derlerse bizde onlara deriz ki; “Ey Marifet Derneği yetkilileri sizler kendinizi hangi hakla hangi konuma yükselttiğinizin farkında mısınız?”

Sizler Efendi hazretlerimisiniz? Efendi Hazretlerimizin geleceği söylenen bir programa sizin gitmenizle Efendi Hazretlerimizin gitmesi aynı mıdır?

Eğer ki her program yapan kendilerine bol katılımcı temin etmek için Efendi Hazretlerimizin ismini ucuz reklam aracı olarak istismar edecek ve buna dur demesi gereken sizler de “bu işe biz onay veriyoruz” anlamına gelen bir açıklamada bulunuyorsanız size Risale-i Kutsiyye’nin bir beytini okuyarak

Anın namusunu eyle vikaye

Sakın hulfetme ahde, azmet vefaya

Gazap bir ferde etme düşme cefaya

Velev hak sende olsa dal safaya

Gazap kalp öldürür hakka gidelim

Cemali ba kemale seyredelim

Size seslenir ve kendinizi hangi konuma koyduğunuzu, sorumlu ve yetkili olmakla yetkilerinizi aşmanın hatta o yetkileri kötüye kullanmanın ne kadar büyük bir vebal olduğunu sizlere hatırlatırız. İşte asıl şeyhlik iddiasın da bulunmak kendini mürşidi yerine koymak bu demektir.

Demek ki kendinizin geleceği programlara Efendi Hazretleri geliyor diyen haberleri siz yapıyorsunuz sizin fikriniz bu ki zikriniz ve fiiliniz böyle oluyor.

Bizlerin itirazı Efendi Hazretlerimiz katılacak propagandalarına aittir yoksa Marifet Derneği katılacak denseydi bu tür açıklamalara hiçbir itirazımız olmazdı.

İLGİLİ HABER;

Yorum yapın