Öncü Pınar Sınır Kapısı Ziyareti | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Öncü Pınar Sınır Kapısı Ziyareti


img_040924 Mart 2012 Cumartesi günü 14.30'da Fatih Medreseleri Yönetim Kurulu üyesi ve Gaziaztep ABİDER Başkanı Mehmet Eyvaz hocamızla, Fatih Medreseleri Kilis il sorumlusu ve Abider temsilcimiz Selçuk Taş hocamızla yine Fatih Medreseleri Gaziantep Dış işler sorumlusu Mehmet Alkurt beraber Kilis merkeze yaklaşık 3 km. olan "Öncü Pınar Sınır Kapısı"nın hemen yanına yerleştirilen 3.300 kadar Suriye'deki zulümden memleketimize sığınan Suriyeli mülteci kardeşlerimize ziyaret gerçekleşti.

 

Ziyaretin sebebi her zaman yanlarında olduğumuzu söylemek ve bu kardeşlerimizin ihtiyaçlarının tespit edilip Fatih Medreselerinin İstanbul ve Anadolu'daki yardımlaşma kurumlarıyla bu ihtiyaçları gidermektedir. Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar hocamızın özel girişimleriyle bu çalışma başlamıştır. Arkadaşlarımızın yaptığı tespitlere göre Suriyeli kardeşlerimizin ihtiyaçlarının devletimiz tarafından karşılandığı ve gereken ihtimamın gösterildiğidir.

 

Çok rica edilmesine rağmen arkadaşlarımızın bölgeye girmesine İçişleri Bakanlığı'nın genel yasak getirmesi nedeniyle müsaade edilmemiştir. Fakat içeride vazife yapan görevlilerden öğrenildiğine göre "Kıyafet ve çocuk oyuncakları lazım olduğu tespit edilmiştir."

 

Bizler Fatih Medreseleri olarak takibe devam edeceğiz.

 

 

Yorum yapın