Ordu Evlerinde Olumlu Gelişme | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Ordu Evlerinde Olumlu Gelişme


dsc_0130

Fatih Medreseleri Heyet üyeleriyle beraber özel bir toplantı düzenledi. Toplantı da eğitim ve çalışmalar ile ilgili değerlendirmeler yapıldı.

 

Toplantının sonunda açıklama yapan Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi gündemi hayli yoğun bir şekilde meşgul eden olumlu gelişmeleri çarpıtmaya çalışan medya gruplarına yer verdi.

 

“Ordu evlerinin bütün sivil halka açılmasının güzel bir gelişme olduğunu beyan etti. Bu çalışmayı yapanlara teşekkür ederiz. Ama bazı medya gruplarının bu gelişmeyi sadece sakallı ve çarşaflı insanlarımız için yapmışgibi lanse edip adeta bu insanlarımızı dışlama kampanyası yürüttüğünü görmekteyiz” dedi.

 

NİÇİN TECRİT EDİYORSUNUZ?

 

Konuşmasına şöyle devam etti; “Sorarım size namaz vakti camiye girdiğiniz zaman, cemaatte şalvar cübbeli, kaç vatandaşımızla karşılaşıyorsunuz ki, ordu evlerindeki düğünlerde böyle ihtimalleri göz önüne alıp gazetelerde boy boy manşet atıyorsunuz bu karalama kampanyalarına artık son verilmesi gerektiğini” söyledi.

 

BİRLİK VE BERABERLİĞİ ZEDELEME

 

Toplantı bazı internet sitelerinde yer alan haberlerin son günlerde camiamız içerisinde birlik ve beraberliğin, kardeşlik ve samimiyetin zedelenmesi ve fitne ateşinin körüklenmesi ile tekrar canlanan, Fatih Medreselerini karalama, lekeleme, her türlü boykot, tecrit vs. çirkin ifadelerle kurumumuzu hedef tahtasına oturtma durumunun oluştuğu değerlendirildi.

 

Bu değerlendirme ile alakalı bir açıklamanın kamuoyuna sunulmasının kaçınılmaz olduğu toplantının neticesiydi.

 

 

Yorum yapın