Örnek Vali Köstek Medya | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Örnek Vali Köstek Medya


Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu’na destek çıktı.

 

Yayınladığı genelgelerle Okullarda ibadet yapmak isteyen öğrencilere mescit açılması,Kamuya açık alanlarda içkinin yasaklanması ve en son olarak kadınlara özel ücretsiz servis ayarlanması gibi halkın ahlak ve huzuruna faydalı faaliyetlerle özellikle İslam karşıtı medya grupları tarafından eleştirilen Afyon Valisi İrfan Balkanlıoğlu  ile alakalı açıklamada bulunan Hoca Efendi; Vali tarafından yapılan bu faaliyetler hem Hakka hem de halka uygun örnek çalışmalardır. Takdire ve teşekküre şayandır. Kendisini tebrik ediyoruz. Böyle başarılı çalışmalarının devamını temenni ediyoruz. Vali dediğin böyle olmalı dedi.

 

HALKIN VALİSİ

 

Bazı yayın kuruluşlarının Vali aleyhine yaptığı asparagas haberlere tepki gösteren Hoca Efendi; Bir Valiyi bu güzel çalışmalar yüzünden eleştiriyorlar. Eğer halka açık yerlerde içki içseydi, okullardaki öğrencilerin abdestine namazına engel olsaydı ve bir takım ahlaksız hareketlere göz yumsaydı  onlara göre böyle bir vali olduğu için onu yere göğe sığdıramazlardı. Çünkü bu tarz zihniyetin tek derdi kendi heva ve arzularıdır. Onlar toplumun huzurlu ve ahlaklı olmasıyla ilgilenmezler işlerine de gelmez zaten. Ancak mevki ve makam sahibi bir idareci için etik olan halkını dikkate alması onların inanç ve manevi değerlerine sahip çıkmasıdır. Vali Bey’de böyle yaparak halkın valisi olduğunu göstermiştir dedi.

 

İLERİYE BAKALIM

 

Hala bu tarz konulardan rant elde etmeye çalışanların şeriat geliyor diyerek ortalığı bulandıran ve halkın manevi değerleriyle her zaman dalga geçenlerin esas gerici olduğuna vurgu yapan Hoca Efendi; Zaman hem manen hem de madden ileriye bakma zamanıdır. İnsanların önünü açma zamanıdır. Kaliteli çalışmalar yapma zamanıdır. Boş işlerle uğraşma zamanı artık sona erdi dedi.

 

170213032013hbr

Yorum yapın