Osman Hocamızı Tebrik Ederiz | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Osman Hocamızı Tebrik Ederiz


30 Ağustos 2015 Pazar, Fatih Medreseleri için çok anlamlı ve duygu dolu bir gün oldu. Fatih Medreseleri Genel Başkanı çok değerli Masum Bayraktar Hocamızın ilk göz nuru Osman hocamızın düğünü oldu. 4 yaş 4 ay 4 günlük iken medreseye başlamış, 7 yaşında hafızlığını bitirmiş, 9 yaşından 13 yaşına kadar medreselerimiz de okutulan Arapça dediğimiz, Arapça gramer, tefsir, hadis, fıkıh, kelam ve tasavvuf gibi İslami ilimleri alan Osman Hocamız hocalık icazetini almıştır. 2 yıl yardımcı hocalık görevinden sonra 15 yaşında hocalığa başlamış ve 21 yaşına kadar, onlarca talebe yetiştirmek kendisine nasip olmuştur. Bununla beraber 9 yaşlarında Sultanımızdan tarikat dersi alarak, yaşıtların da pek gözükmeyen bu büyük başarıya imza atmıştır. Böyle muhteşem bir evladı ümmeti Muhammed’in hizmetine sunan, başta Osman Hocamızın babası ve aynı zamanda binlerce hocanın üstadı olan değerli Hocamıza ve mutahhar ailelerini tebrik ve takdir ediyoruz.

Edebiyle ahlakıyla, oturmasıyla kalkmasıyla, Sultanımıza olan sevgi ve teslimiyetiyle daha nice güzel vasıflarla dünyaya hizmet eden değerli bir nesil, değerli bir evlat, yetiştirmişlerdir. İşte elhamdülillah böyle güzel ve fazileti bir yavrunun düğün merasimine katılmak bizleri de onure etmiştir. Yüksek bir katılımla gerçekleştirilen düğünün feyz ve bereketi çok yüksek duygularla, heyecan ve tatlılıkla sürdürülmüştür. Gerek düğün öncesi, gerekse düğün günü tüm Fatih Medreseleri kadrosunun bu güzel günde seferber olması da insanı mutlu eden diğer bir taraf olmuştur.

Allah’ın emri, Peygamberimizin sünnetine uyarak dünya evine giren, Osman Hocamız ve ailesini tebrik eder, kendilerine dünya ve ahiret saadetleri dileriz. Mevla Teala üzerlerine olan afiyetini arttırsın.

Birbirlerine karşı olan muhabbetlerini gün be gün müzdat eylesin. Rabbimiz Peygamberimizle Hatice annemiz arsındaki muhabbeti, Hazreti Ali Efendimizle Fatıma validemiz arasındaki sevgi ve bağlılığı ikram eylesin.

Bizler yeteri şekilde hizmet edemesek de yine de öz yavrularını bağrına bastığı gibi Fatih Medreselerinin tüm kadrolarını bağrına basan hocamızın teşekkürü ile yazımıza son vermek istiyoruz.

Kıymetli dava Arkadaşlarım! Evladımın düğününde göstermiş olduğunuz ilgi ve alakadan dolayı Rabbim cümlenizden Razı olsun. Sizler bizleri memnun ettiniz, Mevlam’da sizleri memnun eylesin. Hepinize teşekkür eder başarılarınızın devamını dilerim.

Fatih Medreseleri Yazı İşleri Kurulu

Yorum yapın