Politikanın Kurtarıcılığına İman Edilmez, Kurtuluş Politikada Aranmaz | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Politikanın Kurtarıcılığına İman Edilmez, Kurtuluş Politikada Aranmaz


Müslümanları, yıllardır politikanın sağlayacağı yarara inandırıp, tabiri caizse sömürdüler. Politika denen illetin bizlere bulaşması, bir takım vaatlere kanmamız dolayısıyla oldu.

İslami yaşantımızın ve ibadetlerimizin daha rahat ortamlarda ifa edileceği yalanı, Müslümanları cezbetmeye yetti. Allah’ımızın ve Peygamberimizin (s.a.v) şifa dolu reçetesi yerine, politikacıların sundukları içinde safsatadan başka bir şey olmayan reçeteyi daha çabuk kabullendik. Bu kabulleniş, yıllardır politikadan medet uman Müslümanların bir fiyaskoyla karşılaşmasına neden oldu. Ancak sonuç fiyaskoda olsa Müslümanların uyanmaya niyeti yok gibi.

İslami ilimler noktasında seviyesi yüksek olanların bile politikanın ürettiği yalanlara kanması ve politikadan medet umar hale gelmesi, bu sahanın ne kadar tehlikeli olduğunu bizlere göstermektedir. Mevla’m, tüm Müslümanların uyanmasını ve gerçek kurtuluş sahasını idrak etmesini ikram eylesin. Bununla da kalmayıp, iman etmesini sağlasın.

Cübbeli Ahmet Hocamız, politikadan hala hayır bekliyor olmalı ki geçtiğimiz günlerde Milli ittifak liderleri olan Mustafa Kamalak ve Mustafa Destici’yi, Mahmut Efendi Hazretlerimizin (k.s.) yanına getirmiş. Politikadan bizlere yıllardır hayır gelmediği ve ilerisi içinde gelmeyeceği aşikâr ortadayken hala siyasi bir takım liderlere itibar edilmesi, oldukça anlamsız ve yersizdir.

Politikaya bulaşmak veya politikacılar ile uğraşmak yerine bizim öncelikli ve en önemli işimiz, camiamızın birlik ve beraberliği için çalışmamız olacaktır. Yapılacak bu çalışmayla hem Sultanımızın (k.s.) yüzünü güldürmüş hem de ülkemiz adına çok daha faydalı bir iş yapmış olacağız.

Milletin kurtuluşu ve selameti için gerekli olan şey, politikacılar değil, Kur’an ve sünnettir. O nedenle enerjimizi ve ilmimizi birlik ve beraberlik için kullanıp, buradan aldığımız güçle de halkımızı bu hususta bilinçlendirmeliyiz. Eğer Müslümanların kurtuluşunu gerçekten istiyor ve bu konuda samimiysek bir an önce adım atmalıyız. Yoksa senelerce karşılaştığımız fiyaskolar, gelecekte de fiyaskoyla sonuçlanacaktır.

Politika ve politikacılardan uzak durmak bizden, Muvaffakiyet Allah’tandır.

Fatih Medreseleri Yazı İşleri Kurulu

Yorum yapın