Ramazan-ı Şerifiniz Hayırlı Olsun | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Ramazan-ı Şerifiniz Hayırlı Olsun


hocam-sohbettt

Fatih Medreseleri Kavacık Medine Mescidi’nde sohbet organizesi düzenledi.

 

Sohbette Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi tüm İslam aleminin Ramazan-ı şerifini tebrik ederek başladığı konuşmasında Ramazanda şeytanlar bağlı, fakat nefsin istekleri serbest kişinin Ramazan da hal ve hareketlerinde herhangi bir değişme olmuyorsa nefsinde büyük sıkıntılar vardır ve bu acilen gözden geçirilmesi gereken önemli bir mesele olduğunu belirtti.

KENDİMİZİ KANDIRMAYALIM

 

Konuşmasının devamında Hoca Efendi yani şu demektir nefsim öyle bir duruma gelmiş ki şeytanın hayatıma girip çıktığının farkında bile değilim yani şeytan benle hiç uğraşmıyormuş Ramazanı şerif gibi ulu ve hürmetli bir ayda herhangi bir sebepten dolayı Kur’an’a ve ona hizmet edenlerin hafızların, hocaların bir şekilde karşısında olacaksın yollarını keseceksin sonrada ben falancının gazına geldim diyeceksin kendimizi kandırmayalım böyle bir şey yok,  o kişinin içinde niyetinde sıkıntı var demektir. Mevlam bu duruma düşmekten hepimizi muhafaza etsin.

EYVAH DEMEYELİM

 

Mevlamızın yeryüzünde en çok değer verdiği Kur’an adamlarına sahip çıkıp yollarını açalım eyvah sonradan demeyelim Hz. Ali (r.a.) bir sözü vardır; “Hayatta nelere sahip olduğun değil, kiminle hangi yolda olduğun önemlidir” Mevla Teala sahip olduklarımızı kaybetme korkusundan yolunda olduklarımızı ezmekten, üzmekten muhafaza etsin.

 

Sohbetin sonunda 12 Ağustos 2012 Pazar günü Abdi İpekçi Spor Salonu’nda yapılacak olan icazeti hatırlatan Hoca Efendi, Efendi Hazretlerimizin (k.s.) en çok memnun olduğu Kur’an adamlarına büyük yerlerde merasimler yapma isteğini yerine getirmeyi bizlere nasip eylesin diye dua ederek sözlerini tamamladı.

 

Yorum yapın