Rize Şube Müdürümüz Safa Düzenli Hocamızın Düğünü | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Rize Şube Müdürümüz Safa Düzenli Hocamızın Düğünü


img_016805 Şubat 2012

 

 

Fatih Medreseleri Rize Şube Müdürümüz Sefa Düzenli hocamızın düğünü Habipler Düğün Salonu’nda 05 Şubat 2012 Pazar günü 13.00’da yapılmıştır.

 

 

Program Kavacık Bölge Müdürümüz Fatih Uslu Hocamızın Aşrı şerifi ile başlamıştır.

 

 

Akabinde Fatih Medreseleri Genel Başkanımız konuşmasına çıkmış ve Örnek Genç Konferanslarından bahsetmiştir. Bugün Sakarya Örnek Genç Konferansımızın da yapılacağını hatırlatmıştır.

 

 

Hocamız sohbetinde; “Erkekler kadınlar üzerinde idarecidir” ayetini hatırlattı. İdareciliğin ben ne dersem ol olur değil. İdarecilik en sıkıntılı ve en zor şartlarda bile tatlıya bağlayabilmektir. Efendimiz (s.a.v.) buyuruyor ki: “Sizin en hayırlınız ailelerinize karşı en hayırlı olandır”  buyuruyor.

 

 

Başka bir ayeti kerime de Mevlamız şöyle buyuruyor; “Kendinizi ve ehlinizi ateşten koruyun.” Ailemize sahip çıkmalıyız. Bir bey hanım ben senden razıyım derse, Allah (c.c.) ondan razı olur. Peygamberimiz (s.a.v.) buyuruyor ki; “Evleniniz, çoğalınız. Ahirette ben sizin çokluğunuzla övüneceğim.” Mevlam Peygamberini sevindiren kullarından eylesin.

 

 

Hocamızın akabinde damadın dayısı bir Aşrı şerif okudu ve Mesut Özdemir hocamızın teşekkür ve duasıyla program sona ermiştir.

 

 

Allah (c.c.) hayırlı ve mübarek eylesin.

 

 

 

Yorum yapın