Şarkı, Türkü Yerine Kur'an-ı Kerim | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Şarkı, Türkü Yerine Kur’an-ı Kerim


img_0131

 

Fatih Medreseleri Kavacık Medine Mescidi’nde Beraat kandili programı düzenledi.

 

Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi programdan sonra yapılan istişare toplantısında çok önemli bir konuya temas etmiştir.

 

Hoca Efendi; Malumunuz İstanbul büyük bir metropol. 20 milyon civarında vatandaşımız yaşamaktadır. İnsanımızı sosyal aktivitelere yönlendirip, onları şuurlandırmalıyız. Ancak Belediyelerimiz sosyal faaliyet adı altında şarkı, türkü, festival düzenleyip katılımı da taşımalı servislerle yapıp insanımıza maalesef zulüm etmektedir.

 

ASLIMIZI UNUTMAYALIM

 

3-5 kişiye yaranacağım diye Allah’ı darıltmanın ne anlamı var. Tam Ramazan öncesi ve hatta Ramazan-ı şerifin içinde bile bu festivaller yapılıyor, yazıktır, günahtır. Aslımızı unutmayalım. Neslimize kötü örnek olmayalım. Belediyelerimiz şarkılı, türkülü eğlenceler düzenleyeceğine Kur’an-ı Kerim, hadis, sünnet üzere programlar tertip etmelidir. Yaz Kur’an Kursu talebelerin katılımı ile bütün il ve ilçelere de eğlenceler, yarışmalar düzenleyip yavrularımızı ailelerini ve tüm vatandaşlarımızı sosyalleştirmeliyiz.

 

Biz Başkanlardan rica ediyoruz. Ramazan-ı Şerifimizi Allah’ımızın bizden istediği şekilde yaşamayı nasip etsin. Günlerimiz hep aydınlık olsun.

 

Sohbet programı okunan Yasin-i şerif ve kısa surelerinin duasıyla sona erdi.

 

Yorum yapın