Seçim Arefesinde Din İstismarı | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Seçim Arefesinde Din İstismarı


Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi Genel Merkezde düzenlenen Yönetim Kurulu Toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

TV kanallarında İslâmî kisveyle terör ve zulmün bağdaştırılmaya çalışıldığına vurgu yapan Hoca Efendi; Bu tarz programların her türlüsüne karşıyız. Dinimiz İslâm hiç bir zaman terörle ve zulümle bağdaşmaz. Bunlar seçim arefesinde yapılan karalama propagandalarıdır. Kendi adamlarına sakal bıraktırıp, sarık takıp ve adını şeyh koyarak dinimizin alametlerini kendilerince insanlarımıza çirkin göstermeye çalışıyorlar dedi.

Her seçim öncesi bu karalamanın yapıldığını dile getiren Hoca Efendi; Hata yapmak insanın kendi meselesidir. Bunu dinimizin şiarları olan ve Peygamberimizin sünnetleri olan sarık, sakal, cübbe gibi güzelliklerle aynı kareye sokmak büyük ahlaksızlıktır dedi.

DİKKATLİ OLALIM!

Ayrıca Hoca Efendi; Biz Müslümanların da bu kendini bilmezlerin oyunlarına karşı dikkatli olmamız lazım. Bunlara malzeme olacak hareketlerden uzak durmamız gerekiyor. En önemlisi de bu tarz yayınlara karşı halkımızın duyarsız kalmamasıdır.

Bizler Fatih Medreseleri olarak bu TV’leri direk arayıp ikaz da bulunuyoruz. Gerekli makamlara da şikâyetimizi anında ulaştırıyoruz. Temennimiz bunu tüm kardeşlerimizin yapmasıdır. Böylece daha çabuk netice alırız dedi.

Yorum yapın