Seçimler Ve Sonuçları İle Alakalı İsmailağa Camiasina Ve Tüm Halkımıza Zaruri Ve Çok Önemli Açıklama | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Seçimler Ve Sonuçları İle Alakalı İsmailağa Camiasina Ve Tüm Halkımıza Zaruri Ve Çok Önemli Açıklama


Fatih Medreselerinden Seçimler Ve Sonuçları İle Alakalı İsmailağa Camiasina Ve Tüm Halkımıza Zaruri Ve Çok Önemli Açıklama!

Efendi hazretlerimiz idealleri, istikameti, metodu ve görüşleri ile İslam’ı yücelten Müslümanların izzet ve şeref bulduğu, partiler üstü, zamanlar ötesi bir şahsiyettir.

Efendi hazretlerimiz 1959 yılından bu yana kendisini ve cemaatini basit menfaat ve nüfuz hesaplarına, politik ayak oyunlarına ve parti taraftarlığına alet etmemiştir.

Efendi hazretlerimizin duruşu, partiler üstü bir duruştur. Efendi hazretlerimizin tarzı, siyasete yön veren, kalite getiren, siyasetin ve siyasetçinin de üstünde bir duruş tarzıdır.

Efendi hazretlerimizin bakış açısında, takım tutar gibi ”TARAFTAR” duruşu sergilemekte olmamıştır, hiçbir iyiliği görmeyen ”DÜŞMAN’ ‘ gözüyle bakmak da olmamıştır. Efendi hazretlerimizin bakış açısında ”ADALET” duruşunu sergilemek vardır.

Efendi hazretlerimizi sadece bir zamana, bir partiye hasretmek, O’nun varoluş sebebini anlamamak, rahmet oluşunu idrak edememek ve Onu dar kalıplarla sınırlandırmak demektir. Onun siyaseti, Kur’an’ın siyasetidir. Onun siyaseti, peygamberin siyasetidir. O sadece 76 milyonun değil tüm insanlığın mürşidi kâmilidir.

İDDEF ve İsmailağa vakfı hocalarının önderliğini yaptığı Efendi hazretlerimizin isminin ve cemaatinin bir partinin ismi ile beraber anılması ve o partinin arka bahçesi haline getirilmesi şeklinde seyrettiğimiz tutum ve davranışlar; Efendi hazretlerimizin partiler üstü bu yönünü bilmemeleri ve her ne kadar zahiren Efendi hazretlerinin yanında bulunmuş olsalar bile, Onu anlayamamış olmalarından kaynaklanan ve Efendi hazretlerimize ve cemaatimize zarar veren hareketlerdir.

Toplanan her kalabalığı şirketine umreci ve hacı devşireceği potansiyel müşteriler olarak gören, bir partinin adeta hac ve umre organizasyonlarının yüklenici firması şeklinde kendini vazifeli addeden, Efendi hazretlerini ve bu camiayı kullanarak kendisi için bedava reklam avcılığına soyunan Hacılar Turizm’in fırsatçı hocasının miting meydanlarında camiamız adına yapmış olduğu açıklamalar, basında ve sosyal medyada alay konusu edinilmemize ve: “Peygamberi kamyonete bindiren, olimpiyatlarda dansöz, şarkıcı seyretmeye geldi diyen zihniyet ile bunların ne farkı kaldı”, “Bunlar nasıl bir dine inanıyor her kutsalı kullanıyorlar”, “bu hacılar ne içiyorsa biz de içelim çünkü bizim içtiklerimiz onların ki kadar kafa yapmıyor” şeklinde dalga geçilmemize sebep olmuştur.

Efendi hazretlerimiz buyuruyor ki : “Bir milletin değeri peygamberine göredir. Ama eğer ona uyarlarsa. Eğer uymazlarsa onların heybetleri olmaz. Kimse onlardan korkmaz. Kimse onlara değer vermez, onları kale almaz.”

Efendi hazretlerimizin “destekleyin ama kendinizi kaptırmayın” ifadesini göz ardı ederek bütün bütün kendinizi bu işe kaptırarak neticede camiamızı sosyal medyada alay konusu eden bir tavrın içine girdiniz. Bir partinin arka bahçesi şekline çevirdiğiniz cemaatimiz, partizan tutumlarınız sebebiyle her türlü siyasi ve ticari istismara açık hale gelmiş ve partizanlığınız yüzünden, herkesle ve birbiri ile kavgalı hale gelmiştir. Miting meydanlarında boy gösteren resimler vererek, dua seansları yaparak ve cemaatimizin heyecanını partilerin yolunda tüketerek, camiamızı nasıl tüm Türkiye’ye yanlış örnek olarak gösterdiyseniz; işi düzeltme konusunda da tövbe ve istiğfar ederek örnek olmak da size kalmıştır.

Ehil ve laik olmayan, cahil ve aciz kimselerin Efendi hazretleri adına ve ona rağmen camiamız hakkındaki, kendi fikir ve reyleriyle beyanda bulunmaları, üstelik bunu yaparken de Efendi hazretlerinin ve camiamızın adını istismar ederek açıklamalarda bulunmaları, camiamıza, Efendi hazretlerine, İslam’a ve Müslümanlara çok büyük zararlar veren, ümmet içinde kargaşa ve fitneye sebebiyet veren ve kâfirlerin ekmeğine yağ süren zararlı faaliyetlerdir.

Fatih medreseleri olarak bizler, Efendi Hazretlerimize ve cemaatimize karşı kim haksızlık ve yanlış yapmışsa, kim olursa olsun, biz onun karşısında olacağız. Efendi Hazretlerimizi ve camiamızı o kişiye yada kuruma heba ettirmeyeceğiz. Efendi hazretlerimizi ve camiamızı kimsenin üzmesine, adını kullanarak istismar etmesine, Onun isminin ve şeklinin arkasına sığınarak, Onun istemediği bir şeye bu kapıda müsaade etmeyeceğimizi halkımıza duyururuz.

İsmailağa Derneği Yazı İşleri Kurulu

Yorum yapın