Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz İçin Taziye | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz İçin Taziye


31 Mart 2015 Salı günü dün Çağlayan Adliyesinde Berkin Elvan davasına bakan Mehmet Selim Kiraz isimli savcımız DHKP-C örgütü üyesi 2 terörist tarafından haince şehit edilmiştir.

Şehit savcımıza  Allah’tan rahmet diler, kederli ailesine, yakınlarına ve milletimize başsağlığı dileriz.

Allah-ü Teâlâ bizlere tekrar böyle acılar yaşatmasın. Silahların susturulmasının, çözüm süreci ile terörün sonlandırılmasının konuşulduğu bir zamanda İstanbul’un en çok güvenlikli olması gereken, adaletin dağıtıldığı bir yerde bu menfur cinayetin işlenmiş olması hepimizi derin üzüntülere sevk etmiştir.

Bu elim hâdise karşısında tekrar gözden geçirmemiz  gereken birkaç hususu zikretmekte fayda görüyoruz.

Evvela Türkiye’nin en çok korunması gereken, güvenlikli olması gereken bir yere rahatça teröristlerin adeta elini kolunu sallayarak girip ateşli silah sokabilmesinin önüne geçilmelidir. Güvenlik zafiyetlerine bir daha fırsat verilmemelidir.

İkinci olarak  DHKP-C  gibi silahlı eylemleri benimseyen terör örgütlerinin faaliyetleri konusunda daha yakini iyi bir istihbarat çalışması  içinde olunmalı ve bunların takibi daha geniş kapsamlı yapılmalıdır.

Üçüncü olarak özellikle Üniversite gençliğimize ve gelecek nesillerimize bu gibi terör örgütlerinin yıkıcı ve bölücü  faaliyetleri hakkında daha kapsamlı ve aydınlatıcı bilgiler verilmelidir.

Böyle terör faaliyetleri karşısında millet olarak top yekün siyasi ayrım gözetmeden terörü hep beraber  lanetleme dilini kullanmamız gerekir. Milli birlik, beraberlik ve bütünlük içinde olmamız gereken bir günde birbirimizi suçlayıcı ve teröristleri aklayıcı ifadelerden son derece kaçınmamız gerekir.

Silahların susturulması, terörün sonlandırılması, eli kanlı teröristlerin insafına bırakılmamalı, ne olursa olsun teröre prim verilmemelidir.

Bu menfur olayların milletimizi ayrıştırmaya değil, birlik ve beraberliğimizi daha da perçinlemesine vesile olmasını ve vatanımızın her türlü muhafazasını Cenâb -ı Hak’tan niyaz ederiz.

Yorum yapın