Seni Üzenlere Kırgınız Sultanım | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Seni Üzenlere Kırgınız Sultanım


Eey Efendi Hazretlerimiz…

Eey Bizim Gözümüzün Nuru Sultanım…

Bunların sana yaptıkları hakaretten, onlar adına biz özür diliyoruz Sultanım, Onlar özür dilemeyi de bilmeseler de sen onlara bakma Sultanım.

Onların gözünü gaflet bürüdü! Kalplerini dünya sevgisi kapladı, Kulaklarına senin ifadelerini anlamaya engel ağırlıklar konulduysa da; sen onların bu hareketlerine bakma Sultanım.

Eey Efendi Hazretlerimiz …

Biz de kabul edemiyoruz sana yapılan bu haksızlıkları, senin şanına layık olmayan bu davranışları, Ama sen öyle bir Peygamberin rahmet varisisin ki; hayatları boyunca bunların kendilerine de, çoluk çocuklarına da rahmet olduğun halde, onlar sana bu muameleyi reva gördüler Sultanım.

Senin rahmet kredinden ömürleri boyunca kullandılar Sultanım…

Adam yokluğuna onları adam yerine koydun ya.

Onlar ilk işleri kendilerini senin yerine koymak oldu, bir şey demedin sultanım…

Sana akıl vermeye kalktılar bir şey demedin Sultanım.

Şimdi ise senin cemaatini nerelere sürüklüyor bunlar Sultanım?

Bize kalsalar onlar kredilerini çoktan tükettiler ama, sen baştan ayağa her zerrenle rahmetsin ya, gene de sen bilirsin Sultanım…

Ama biz aciziz ya, kanımıza dokunuyor Sultanım…

Sana yapılan bu haksızlıklar, sana reva görülen bu muamele kanımıza dokunuyor Sultanım…

İçimiz yanıyor, yüreğimiz acıyor Sultanım..

Onları sana şikâyet ediyoruz Sultanım!

Vefa’nın hayatlarında sadece bir semt ismi olmaktan öte bir yer etmediği bu insanlara ne demeliyiz Sultanım…

Bunlar sana hiç mi bakmadılar, bunlar seni hiç mi anlamadılar?

Bunca sene, bir ömür senin yanında olup da, senden sadece bir şekilden başka bir şey alamamak ne kadar büyük bedbahtlık!

Kınamıyoruz yarabbi! Bizi onların kötü ahlakından uzak eyle Allah’ım! Onların bu şuursuzlukları sebebiyle bizi onlarla bir tutma Allah’ım!

Hay sizin müritliğinize! Hay sizin Efendi hazretleri anlayışınıza!

Kapıyı bozmak bu değilse, tarikatı bozmak bu değilse, daha ne ile bu tarikat, bu cemaat bozulacaktı?

Efendi hazretlerini ölmeden mezara koyanlar, Efendi hazretlerimiz hayattayken mirasının kavgasını yapanlar, Efendi Hazretlerini yokluğa mahkum etmeye çalışanlar, O’nun manevi mirasını mirasyedi olarak çatır çatır yiyip, kimseye bir şey bırakmak istemeyenler!

Vaah Cemaatim vaah!

Efendi Hazretleri’nin bütün kazanımlarını bu adamlar sebebiyle tek tek kaybediyoruz.

Bu adamların bu cemaate içeriden yaptığı tahribatı, dışarıdan düşmanlar yapamazdı. Tarikat düşmanları yapamazdı. Şeriat düşmanları yapamazdı.

Ey İDDEF ve İsmailağa Vakfı yetkilileri…

Sizden artık bu yaş ve vakitten sonra, Efendi Hazretlerimizi anlayacağınıza dair ümidimizi kestik. Ancak size bakıp da, Efendi hazretlerini anlayacağını zanneden, hiçbir şeyden habersiz ihvanımıza bir işaret olsun, bir yol göstersin, doğrular ortaya çıksın, hak ve hakikat idrak edilsin diye; “sizin o beğenmediğiniz Masum Bayraktar Hoca Efendi’nin yetiştirmiş olduğu talebelerimizin Efendi hazretlerimize seslenişini, Fâtih Medreselerinin ve Masum Bayraktar Hoca Efendi’nin Efendi Hazretlerine bakış açısını ortaya koyan videoyu da yayınlıyoruz ki, doğru yolun eğri saplantılarına uyanlarla, hak ve hakikate tabi olanlar bilinsin, Hak ve hakikatler ortaya çıksın.”

Şimdi sizleri talebelerimizin Efendi Hazretlerine bakışını yansıtan seslenişle baş başa bırakıyoruz. Dinleyin de belki bizim talebelerimizden bir şeyler kaparsınız. Ummuyoruz ama belki de insafa gelirsiniz.

Hakikatleri duyurmak bizden, ibret almak sizden, muvaffakiyet Allah’tandır.

İsmailağa Derneği Yazı İşleri Kurulu

Yorum yapın