Sesimiz İllaki Ulaşacak | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Sesimiz İllaki Ulaşacak


Fatih Medreseleri Kavacık Medine Mescidi’nde iftar organizesi düzenledi.

 

İftar sonrası Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi bazı açıklamalarda bulundu. Ülke olarak dünyadaki ve orta doğudaki yaşanan olayların güzel analiz edilip herkesin bir şekilde bu olaylardan maddi manevi güzergâh çizip ciddi yorum ve sonuçlar çıkarmasının vakti geldiğini belirtti.

 

Aynı konulara daha öncede demeçleri olduğunu belirten Hoca Efendi mesele Türkiye meselesi hepimizin meselesi ve hassas bir konu, eğer bizim Başbakanımız gece saat 01.00 sularında bir sanatçıyı arayıp albümünüzü çok beğendim, başarılarınızın devamını dilerim diyorsa Başbakanımız bizi adım adım takip ediyor demektir. Yani sesimiz illaki ulaşacak o yüzden bu konuları işliyoruz ki ümmet adına hükümete bir desteğimiz olsun.

 

MEDYA’NIN VEBALİ

 

Diğer taraftan ülke gündemi yoğun bir şekilde bu konularla yoğrulurken bilerek yapıldığını tahmin etmemekle birlikte halkı karşılaşılacak sıkıntılara karşı hiç hazırlama göremiyoruz, tabiî ki bu piyasaların ve insanların paniklemesi göz önünde bulundurularak yapılan hareketler olabilir, fakat hazırlıksız veya alt yapısız bir şekilde karşı karşıya kalınan olaylarda halkı teskin etmek hep zor olmuştur Allah muhafaza. Bu iç karışıklığa sebep olur. Bu konuda bilerek bir müdahale varsa medyanın ve yetkililerin büyük vebali olduğunu söyleyebiliriz.

 

MIZRAK ÇUVALA SIĞMIYOR

 

Hazır Ramazanı şerif ayında iken Mevla’mıza güzel müracaatlar yapıp kendimiz, ailemiz ve tüm Müslümanlar için hayırlı bir çıkış kapısı istemek gerekiyor, biraz basiretli olarak olaya bakanlar görecektir ki bu kıvılcım bize bir şekilde sıçrayacak. Bizler sıkıntı gelmeden toplu halde müracaatta bulunursak o zaman bu imtihanda inşallah başarılı oluruz. Yoksa kafamızı toprağa gömmenin ve kendimizi kandırmanın bir anlamı yok. Çünkü artık mızrak çuvala sığmıyor dedi.

 

SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZA

 

Son olarak Hoca Efendi bu Ramazan ve her Ramazanda olduğu gibi Türkiye’deki tüm etnik kökenli vatandaşlarımızın iftar, davet vs. organizasyonlarına büyük ölçüde katılıp makamının hakkını veren sayın Cumhurbaşkanımızı kendisinin çok sevdiğini bildiğimiz hafız ve Kur’an adamlarının 12 Ağustos’ta Abdi İpekçideki Türkiye’deki en büyük organizasyonu olan 150 hafız ve 150 hocanın icazet merasimi ve Kur’an ziyafetinde kendisi ve ailesini aramızda görmekten çok memnun olacağımızı buradan bir kez daha tekrarlıyorum diyerek sözlerini tamamladı.

 

 

Yorum yapın