Suriye'li Kardeşlerimizi Ziyaret | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Suriye’li Kardeşlerimizi Ziyaret


dsc_02506-12 Mayıs tarihleri arasında Türkiye genelindeki Emri Bil Maruf çalışmasına yoğun bir şekilde devam eden Fatih Medreseleri, birbirinden güzel çalışmalara imza atıyor.

 

Fatih Medreselerinin Emri Bil Maruf Hatay Ekibinde bulunan Heyet Kurulu Üyesi Ahmet Binici hoca, Kavacık Şube Müdürü Osman Bayraktar Hoca, Fatih / Kumrulu Şubesi Hafızlık Hocası Ali İlhan Hoca ve İstanbul Üniversitesi öğrencisi İsmail Binici Hatay’daki Emr-i Bil Maruf çalışmaları çerçevesinde Cilvegözü sınır kapısında ve Yayladağı ilçesinde bulunan Suriyeli kardeşlerimizi de ziyaret ettiler.

 

Ziyaret esnasında Suriyeli yetim ve öksüz çocukların sevindirebilmek, bir nebze de olsa acılarını dindirmek için çeşitli hediyeler ve oyuncaklar dağıtarak duygularına ortak olmaya çalıştılar.

 

Her biri cıvıl cıvıl olan minik yavrular son derece memnun olup “şükran” ifadeleriyle teşekkür ettiler.

 

Suriye’nin Lazkiye şehrinden gelerek Yayladağı’na giriş yapan 6 çocuk babası Abdullah isimli abimiz yaşadıkları sıkıntıları anlatarak çocuklarını kurtarmak için Türkiye’ye sığındığını söyledi. Türk devletinden Allah razı olsun. Bizlere sahip çıktı. Sıcak yemek ve sıcak mekanlar tahsis ettiler. Kendimizi güvende hissediyoruz. Şuanda çocuklarımı Kilis ilçesine gönderdiler. Ben de inşallah direnişe katılmak için tekrar geri döneceğim. Esad diktörünün sünnileri hedef hale getirdiğini ve devamlı zulüm altında olduğumuzu ve buna dayanamayıp yurdumuzdan hicret ettik ama inşallah geri kazanacağız. “Zulme boyun eğmek Müslümana yakışmaz.”

 

Hükümetimizden de bir isteği vardı; “Bizim çocuklarımıza, büyüklerimize, camilerimizde Kur’an öğretilmesini istiyoruz. Çocuklarımız Kuransız kalmasın” dedi.

 

Fatih Medreseleri Heyet Kurulu Üyesi Ahmet Binici hoca; “Müminler ancak kardeştirler” ayeti kerimesini hatırlatarak “Bizler ümmeti Muhammed olarak Ehli Sünnet çerçevesinde tek çatı altında toplanmalıyız. Allah’ın kitabı olan yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’e sımsıkı sarılır ve fırkalara ayrılmazsak, kafirler ve zalimler asla bizlere karşı galip gelemezler. Müslümanlar uyanık olmalı ve oyunlara gelmemeli. Allah’ın izniyle bu zulüm sona erecek” dedi ve “Hak geldi, batıl zail oldu” ayetini okuyarak “Bundan böyle Müslümanlar daha kuvvetli ve daha bilinçli olacak inşallah” dedi.

 

Türkiye’mizin bir ucundan, Suriyeli kardeşlerimizden bütün Müslümanlara Selam getirdiler. Allah-u Teala Hazretleri bütün müminlerin yardımcısı olsun.

 

 

 

Yorum yapın
    1. Enginn1299 diyorki;

      Mevla Teala hazretleri emeği geçenlerden razı olsun. kardeşlik gerçekten çok önemlidir. dünya derdine düşüp din kardeşliğini unuttu insanlar. fatih Medreseleri Hatay ekibi bu vazifeyi bizlere tekrar hatırlattı. tebrik ve teşekkür ediyoruz.