Suriye'ye Fatih Medreseleri İslam Kardeşliği Mahallesi Kuruyoruz | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Suriye’ye Fatih Medreseleri İslam Kardeşliği Mahallesi Kuruyoruz


50 ÇADIR 10 ŞUBAT’A KADAR KURULMUŞ OLACAK, İNŞALLAH

Biz sizlere Halep için ayağa kalkın dedik sizler adeta kucak açıp koşarak, az demediniz çok demediniz, kriz dinlemediniz Suriyeli kardeşlerimize sahip çıktınız. Rabbimizde sizi dünyada ahirette sahipsiz bırakmayacak inşallah.

Bildiğiniz üzere Fatih Medreseleri Vakıf görevlisi arkadaşlarımız sizin yardımlarınızı ulaştırmak için bizzat Suriye’ye geçtiler ve burada bizzat birinci elden yardımlarınızı çoğu çocuk ve kadınlardan oluşan Suriyeli kardeşlerimize ulaştırdılar. Şükürler olsun kazasız belasız tekrar aramıza döndüler.  Ve bize yerinde inceleme ve araştırma yaparak dediler ki bu karda kıyamette gördük ki oradaki kardeşlerimizin gece soğuktan korunabilecekleri, çocuk, kadın ailece donma korkusundan emin olacakları kalıcı çadırlara ihtiyaçları var. Suriyeli kardeşlerimizin istekleri de bu yönde. Bize çadır kurun diyorlar. Her taraftan çeşitli yardımlar çok geliyor ancak çadır kurma konusunda çalışma yapan az kurum var. İnsanlar burada zorlu kış şartlarında dışarlarda kalarak donma tehlikesiyle yaşıyorlar. Yıkık dökük mekanları kendilerine barınak edinmişler. Üstlerinden yağan kar, yağmur ve altlarında oluşan çamurla cedelleşiyorlar.  Bizim kurmak istediğimiz bu çadırlar kara, yağmura dayanıklı ve beton blokların üzerine kurulan, içinde ısıtıcısı olan, soba kurulabilen, ev gibi odaları olan gayet korunaklı çadırlar. Hem bunları kışın da yazın da kullanabilecekler. Böylece başlarını sokacakları, birbirlerini ısıtabilecekleri bir yuvaları olacak.

FATİH MEDRESELERİ İSLAM KARDEŞLİĞİ MAHALLESİ KURULUYOR

Bizler sizlerin de desteğiyle ilk etapta buraya 50 çadırdan oluşan bir mahalle kuracağız. Adı da Fatih Medreseleri İslam Kardeşliği Mahallesi olacak.

Şimdi düşünmemiz gerekir. Bizler burada evlerimizde sıcak sobalarımızın, doğal gazlı peteklerimizin başında çoluk çocuğumuzla karınlarımız tok sıcacık otururken, üstümüz kapalı başımızdan aşağıya kar yağmasından, yağmur damlalarından çekinmeden huzurla yataklarımızda uyurken, orada bu kar kış kıyamette kardeşlerimizin de hallerini tefekkür edip onlara bu konuda da sahip çıkmamız gerekmez mi? Müslümanın Müslümandan başka dostu mu var? Ne olursa olsun her şeyden önce onlar bizim Müslüman kardeşlerimiz.

Haydi kardeşlerimiz! Bu defa onları zorlu kış şartlarından, soğuklardan, kardan, yağmurdan, çamurdan koruyacak sıcak yuvalar kurmak için ayağa kalkıyoruz.

Haydi kardeşlerimiz! Bu defa kurulan o çadırları gördükleri zaman bu gece nerde kalacağız acaba diye yaş akıtan gözleri, meçhul yüzleri güldürerek gerçekten o yuvasız yavrularımıza ve hanım kardeşlerimize Allah sizlerden razı olsun dedirtmek için ayağa kalkıyoruz.

Şimdi bir daha seferber olup toplaşarak, üç beş arkadaş bir araya gelip bir çadırda biz kurdurtmak istiyoruz deme vakti.

Bir çadırın kurulma maliyeti 2500 TL olup çadırlar kış şartlarına dayanıklı içerisinde soba kurulabilecek, en az on kişiyi rahatlıkla barındırabilecek kapasiteye sahip olan çadırlardır. İçerisine su geçirmeyen, soğuk ve rüzgarı keserek korunmalarını sağlayan özelliklere sahiptir. Çadırların üzerine kurulumuna vesile olan kardeşlerimizin isimleri veya kimin adını istiyorlarsa onların isimleri yazılarak bu mazlum topraklarda böylece yardım sever kardeşlerimizin de isimlerini yaşatmak istiyoruz.

Su deposu, abdesthaneler, su giderleri de bu masrafların içindedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum yapın