Tek Gayemiz Efendi Hazretlerimiz (k.s.) | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Tek Gayemiz Efendi Hazretlerimiz (k.s.)


fatih2008logoBu yazı, İsmailağa Vakfı’nın internet sitesinde yer alan “Basın Buluşması” adlı habere cevaben kaleme alınmıştır. Öncelikle cemaat içi böylesi bir yazıyı kaleme almak, bizleri derinden üzmüştür. Ancak yapılan iftira ve karalama kampanyasına sessiz kalmak, başta gözümüzün nuru, kalplerimizin sultanı, Efendi Hazretlerimizi ve cemaatimizi daha fazla yıpratacaktı. O nedenle bu cevabı yazmayı uygun gördük. Yoksa Fatih Medreseleri olarak bizlerin, kardeşlerimizle hiçbir sorunu yoktur. Olması da düşünülemez. Çünkü bizler, Efendi Hazretlerimizin manevi çatısı altında yaşayan ve yetişen büyük bir aileyiz.

 

Fatih Medreseleri yapılan onca iftira ve karalamalara karşın hep sessiz kalmayı tercih etmiştir.  Çünkü yalan yanlış polemiklerin içine girmek, yapılacak olan çalışmaların hepsini engellemekten başka bir işe yaramayacaktı. Ülkemizde ve dünya üzerinde küfrün saltanat sürdüğü şu zamanda boş ve anlamsız ifadeler içine girmenin hiçbir faydası yoktur. İnsanlık küfrün pençesinde heba olurken, bizler bu tür ifadeleri, anlamsız ve gereksiz görüyoruz. Gün birlikte olup, hizmet etme günüdür. Gün Efendi Hazretlerimizin 60 yıldır yaptığı ve sürdürdüğü hizmete dahil olma günüdür. Gün Efendi Hazretlerimize layık hizmeti verme günüdür. Fatih Medreseleri olarak bizim tek gayemiz ve çabamız budur.

 

Fatih Medreseleri; 1986 yılında Efendi Hazretlerimizin (k.s.) “Her mahalleye bir kız bir erkek medresesi açın” emri ile kurulan ve bu doğrultu da yürüyen bir medresedir. Bahsi geçen haberde deniliyor ki; “Fatih Medreseleri adı altında çalışan bir grup, hem şekil hem de hizmet yönünden bizimle aynı paralelde çalışma görüntüsü vermektedir.” İnsan, biraz basiretli olsa, bu ifadeden bile Fatih Medreselerinin Efendi Hazretlerin izinden gittiğini çıkarır. Lütfen ifadeye dikkat edelim: “Hem şekil hem de hizmet yönünden bizimle aynı paralelde çalışma”. Elbetteki Fatih Medreseleri, hem şekil itibari ile hem de hizmet yönüyle aynı paralelde olacaktır. Çünkü Fatih Medreselerinin kurulmasının sebebi, Efendi Hazretlerimizin buyurduğu; “Her mahalleye bir kız bir erkek medresesi açın” sözüdür. Fatih Medreselerinin tüm varlığı, sırf bu söz yere düşürülmesin diyedir. Hal böyleyken nasıl oluyor da Efendi Hazretlerinin söylemediği ifadeler ortaya atılarak, karalama kampanyası yapılıyor. “Cemaatten ve müritlikten dışlanmıştır”, “onlar bizden değildir” gibi iftiralar atılabiliyor anlamış değiliz. Bu ifadeleri sarf edenlere tek bir ifade yeterlidir diye düşünüyoruz: Gönlümüzün sultanı, başımızın tacı, Efendi Hazretlerimizin kalbini yarıp da baktınız mı?

 

Bugün Türkiye genelinde 172 medrese ile Kur’an nurunu yaymaya çalışan bir kurum olan Fatih Medreseleri hakkında konuşurken çok daha dikkatli olunması gerekir. Çünkü bunu, ne Allah (c.c.), ne Peygamber Efendimiz  (s.a.v), ne de Efendi Hazretlerimiz affetmez.

 

Cemaat içi bir meselenin “Basın Buluşması” adı altında Efendi Hazretlerinden bihaber kitlelere taşınmasına sebebiyet verenler adına, başta Efendi Hazretlerimizden ve cemaatimizden özür diliyoruz.

 

 

Yorum yapın
    1. Yunus DEMİR diyorki;

      Allah razı olsun lütfen bu yazıyı heryerden yayınlansın.