Teşekkürler Kocaeli | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Teşekkürler Kocaeli


dsc_0066

ÖRNEK GENÇ KONFERANSI

Fatih Medreselerinin Türkiye’nin 81 ilinden her ay 8 ilde düzenlemiş olduğu Örnek Genç Konferanslarının ikinci etabının son konferansını Kocaeli’de saat 19:00 da Zübeyde Hanım Kültür Merkezinde coşkulu bir kalabalık ile gerçekleştirdik Elhamdülillah.

 

Programımızın sunumunu Fatih Medreseleri Kocaeli bölge sorumlusu Arif Akyıl hocamız yapmıştır. Konuşmasında ki üslubu ve rahat tavırları izleyenleri kendine hayran bırakmıştır.

 

Programımızın başlangıcı her zaman olduğu gibi Kelamların en güzeli ve en kıymetlisi Kur’an-ı Kerim ile olmuştur. Aşrı şerifi okuyan Sami Geniş hocamız cemaatimizi saadet asrının feyizli ortamına getirmiştir. Dinleyenler mest olmuş ayetleri her nefes alıp verişlerinde bütün zerrelerine kadar çekmişlerdir.

 

Daha sonra yarınların Musab’ları Fatih’leri mesafesinde olan minik yavrucaklarımız çıkıp bir ayet, bir hadis okuyup manalarını vererek belki şu an farkında olmasalar da 5 yaşlarında kürsülerden yüzlerce kişiye sohbet vermişlerdir. Onlar yaptıkları işin ehemmiyetinin şu an farkında olmasalar da toplanan kıymetli cemaatimiz bunun farkındaydı ve ağızların şaşkınlıktan açık kalmıştı.

 

Akabinde konferanslarımızın isimlerini veren örnek genç Yusuf hocamız Musab bin Umeyr’in hayatını anlatmış, sekineti, duruşu ve üslubu ile adeta bende Musab’ım demiş cemaatimizin hayranlığını kazanmıştır.

 

Daha sonra yavrucaklarımızın okuduğu şiirler gözlerimize yaşlar dolmasına vesile olmuştur.

 

Ve sahneye ikinci örnek gencimiz Kavacık kurs müdürümüz Osman hocamız Fatih Sultan Mehmet’in hayatından kesitler anlatmak üzere çıkmıştır. Genç yaşına rağmen, eşsiz hitabet belagatı ve coşkusuyla cemaatin kendisini soluksuz dinlemesini sağlamıştır.

 

Devamında Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar hocamız kapanış konuşması için kürsüye çıkmış ve cemaatle hasbihal edercesine sohbet etmiş ve şunları söylemiştir; “İslam’ın nurunu görmenin zamanının geldiğini, küfürden, isyandan artık herkesin bıktığını, gençlerimizin küfür bataklığından kurtulmasının yolunun İslam’a ve Kur’an’a sahip çıkmak” olduğunu beyinlere kazıyarak konuşmasına son verdi.

 

Programımız Derince Belediye Başkanımız Dr. Aziz Alemdar’ın teşekkür konuşmasıyla devam etti. Konuşmasında “Fatih Sultan Mehmet’te Musab bin Umeyr’inde hayatını çok iyi biliyorum ama böyle gençlerden duyunca sanki ilk kez duyuyormuş gibi heyecanlandım adeta tüylerim diken diken oldu.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

 

Örnek Genç konferanslarımızın ikinci etabı da böylece sona erdi. Allah (c.c.) emeği geçen herkesten razı olsun…

 

 

Yorum yapın
    1. sukriye ataseven diyorki;

      yusuf ataseven benim oglum orada cok tatli cikmis (kisa olani)masallah