Tesiri Çığ Gibi Büyüyor | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Tesiri Çığ Gibi Büyüyor


Fatih Medreselerinin 28 Mart Cumartesi günü Beykoz Çengeldere de bulunan Kasrı Fatih Konferans Salonunda düzenlediği Mahmut Efendi Hazretlerini (k.s.) Tanıtım Konferanslarının birincisi büyük bir başarıyla gerçekleştirildi. Büyük bir katılımla gerçekleşen bu muhteşem programın etkileri hala sürmektedir.

Toplum nazarında yoğun ilgi uyandıran program, sosyal medyada da büyük yankılar uyandırmıştır. Efendi Hazretlerinin (k.s.) takdim edildiği bu güzel program, internet ortamında hala pek çok kişi tarafından seyredilmektedir.

Efendi Hazretlerimiz (k.s.), hayatı boyunca yüksek ahlak ve tevazuundan dolayı kendisini asla ön plana çıkarmamıştır. Ancak O’nun (k.s.) kendisini anlatmaya ihtiyacı olmadığı halde bizim onu anlamaya ve anlatmaya ihtiyacımız var olduğundan bu tür programların yapılması gerekmektedir. Yapılan ve yapılacak olan programlar, tamamen bu maksadı gerçekleştirmek içindir.

Fatih Medreseleri, Mahmut Efendi Hazretlerini (k.s.) Tanıtım Konferanslarında, Mahmut Efendi Hazretlerimizin (k.s.) hiç bilinmeyen yönlerini anlatarak, başta camiamıza ve tüm dünyaya farklı ve üstün bir bakış açısı kazandırmıştır.

Program videolarının, sosyal medyada ilanı ve paylaşılması sonucunda yoğun bir ilgi görmesi, insanların Efendi Hazretlerimizi (k.s.) tanıma iştiyakının bir göstergesidir. Bu iştiyakın ortaya çıkması, yapılan çalışmanın ne kadar yerinde ve tesirli olduğunun bir kanıtıdır. Ayrıca sosyal medyada programa ilişkin çok güzel yorumlar yapılması da oldukça güzel bir gelişmedir.

Tanıtın konferansındaki konuşmalarda, Efendi Hazretlerimizin (k.s.) tarifsiz yönlerinin tesirli ve açık bir şekilde anlatılması, hayranlıkla karşılanmıştır. Katılımcıların ifadelerine ve sosyal medyadaki yorumlara baktığımızda, daha önce böylesine bir anlatımla hiç karşılaşmadıklarını beyan etmeleri, Fatih Medreselerini oldukça onure etmiştir.

Programda yüzlerce âlim tarafından asrın Müceddidi seçilen Mahmut Efendi Hazretlerimizin (k.s.) daha çok manevi yönü ve makamlarından bahsedilmesi, geniş kitlelerin bilgilenmesine de vesile olmuştur. Program, nice erkeklerin cübbe ve şalvar giyip sakal bırakmalarına nice kızların da çarşaf giymelerine vesile olmuştur. Ayrıca hem erkeklerden hem de bayanlardan birçok kimse de tarikat dersi almaya karar vermişlerdir.

Halk arasındaki genel bir anlayış olan; evliyalık makamının eskilerde kaldığı ve bu zamanda böyle zatlar yaşamıyordur şeklindeki yanlış kanaatler, bu programlarla ortadan kalkmaya başlamıştır. Ve bu programlar, zamanımızda da böyle Allah (c.c.) dostları varmış, Allah (c.c.) katında ki güzel makamların yaşanıp yaşattırıldığı tarikatlar da bulunuyormuş gerçeğini halkımıza göstermiş oldu. Konferansların daha ilk programında, halk tarafından bu kadar teveccüh görmesi, daha sonraki programlarda da halkın teveccühünün artarak devam edeceğinin ispatı olarak görülmüştür.

Son olarak nasıl ki Efendi Hazretlerimiz (k.s.) her türlü zaman ve zeminin olumsuzluklarına rağmen Kur’an ve sünnetten taviz vermeden İslam’ın bozulmaması hususunda başarılı oldu, bu konferanslarda Sultanımızın (k.s.) her yönüyle anlatılması ve tanınması hususunda başarılı olmuştur.

Tanıtım Bizden, Tesiri Mevla’dandır.

Fatih Medreseleri Yazı İşleri Kurulu

Yorum yapın