Türkiye Hafızına Sahip Çıkmalı | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Türkiye Hafızına Sahip Çıkmalı


Fatih Medreseleri Kavacık Medine Mescidi’nde Heyet üyeleriyle birlikte toplantı düzenledi.

 

Toplantı da söz alan Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi, 12 Ağustos 2012 Pazar günü Abdi İpekçi Spor Salonunda düzenlenecek olan 150 Hafız ve 150 Hoca icazet merasimine ilişkin bazı açıklamalarda bulundu.

 

Günümüz dünyasında bir ilk olma özelliği taşıyan bu büyük icazet merasiminin, İslam dünyası açısından çok önemli olduğunu vurgulayan Hoca Efendi, Türkiye’nin bu büyük organizasyona sahip çıkması gerektiğini söyledi.

 

HAFIZA SPONSOR OLMAK EN BÜYÜK ŞEREFTİR

 

Ülkemizde, İslami kesimin teveccühünü kazanmış, pek çok tanınmış firmanın olduğunu hatırlatan Genel Başkan, hal böyleyken 150 Hafız ve 150 Hoca icazeti gibi şerefli bir organizasyona neden sahip çıkılmadığını anlamadıklarını söyledi. Allah (c.c.) katında hiçbir itibarı olmayan hatta İslam’a zarar veren, organizasyonları desteklemek için yarışa girenlerin, söz konusu İslam olduğunda ortaya çıkmadıklarını belirten Genel Başkan, bu durumun insanın aklına; Kur’an’ın veya hafızlığın, şarkıcılardan ya da spor kulüplerinden daha mı az değerli olduğu sorusunu getirdiğini söyledi.

 

Sırf dünyevi menfaatler uğuruna olur olmaz onca şeyi desteklemenin yanlışlığına değinen Hoca Efendi, dünyevi menfaatlerin mutlaka bir gün son bulacağını hatırlattı. İslami kesimin teveccühünü kazanmış firmaların, 150 Hafız ve 150 Hoca kardeşimiz için düzenlenen bu organizasyonda seferber olması gerektiğini vurgulayan Hoca Efendi, destek verecek olanların, hem dünyevi hem de uhrevi kazancının çok büyük olacağını söyledi.

 

Toplumumuzun, özelliklede gençliğimizin ahlakını bozan organizasyonların sponsor bulmada sıkıntı çekmediğini hatırlatan Hoca Efendi, Allah kelamını ezberlemiş ve İslam’a hizmet edecek yüzlerce hocanın bu mutlu gününe destek vereceklerin olmaması, ülkemiz adına çok büyük bir ayıptır dedi.

 

Hoca Efendi, toplantının sonunda kamuoyuna seslenerek şunları söyledi: “Allah Kelamının yeryüzünde yürüyen temsilcileri olan hafızlara destek olmak en büyük şereftir! Bu şerefe nail olmak herkese nasip olmaz!”

 

Toplantı Abdi İpekçi Spor Salonu’nda çalışmaların değerlendirmeleriyle sona erdi.

 

12 Ağustos 2012 Pazar günü 14.00’da Abdi İpekçi Spor Salonu’nda yapılacak 150 Hafız, 150 Hocanın icazet merasimine tüm halkımız davetlidir.

 

 

Yorum yapın