Türkiye Hatibini Seçiyor | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Türkiye Hatibini Seçiyor


haber251220121336bas

Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi, Heyet Kurulu üyelerinden Yusuf Özkan Hocamızın evinde davete katıldı. Davette Türkiye Hatibini Seçiyor ile alakalı bilgiler aktardı.

 

Fatih Medreselerinden yine bir ilk! Türkiye’nin 81 ilinde, 81 ilinden katılan 500 hoca ve hafız talebelerin katılımıyla düzenlenecek olan “Hitabet Yarışmaları” bu ay sonu tüm heyecanıyla başlıyor.

 

Konuşmacı hocalar; “İslam’da Aile Hayatı, İslam’da Ticaret Ahlakı, İnsan ve Önemi, İslam’da Tesettür, Sünnete İttiba” konularını, konuşmacı minik talebeler ise; “İslam’da Kardeşlik, Ana-Baba Hakkı, Evlat Yetiştirme, Hakiki Arkadaşlık” gibi konuları işleyerek, günümüzde insanlarımızın ihtiyacı olan güncel meseleler ayet-i kerimeler ve hadis-i şerifler ışığı altında incelenip halkımızın istifadesine sunulacaktır.

 

Her ay 8 ilde ve İstanbul’un bir bölgesinde Kültür Merkezleri ve Konferans Salonlarında yapılacak bu organizasyonlara girişler ücretsiz olup, tüm halkımız davetlidir. Aşırlar, ayet-i kerime ve hadis-i şerif sunumları, şiirler ve daha nice sürprizlerle dolu bu programlar, hep beraber ailece gidebileceğiniz ve çok şeyler istifade edebileceğiniz farklı konu ve içeriklerle hazırlanmış olup kaçırmamanızı tavsiye ederim.

 

Bu ay sonu 29-30 Aralık 2012 tarihlerinde “Rize, Bayburt, Denizli, İzmir, Adana, Kilis, Sivas ve İstanbul Bağcılar” ilçesinde “Hitabet Yarışmaları” düzenlenecektir.

 

Her konferansta beş konuşmacı yarışacak, jüri üyelerinin değerlendirmeleri neticesinde 1. Seçilip elemeler usulü turlar düzenleyerek final yarışmasına son 5 kişi kalarak büyük bir organizeye imza atılacaktır. 6 ay sürecek elemelerin ardından final organizesi Haziran ayında düzenlenecektir.

 

Örnek Genç Konferansları, Hayat Dersi Konferansları, 150 Hafız-150 Hoca İcazet Merasimleri, Emri Bil Maruf, Nehyi Anil Münker Çalışmaları, Yaz Kur’an Kursları gibi her sene farklı organizeler ve çalışmalarla halka hizmet edip bilinçlendirici faaliyetler düzenleyen Fatih Medreselerini can-ı gönülden tebrik ederim.

 

Bu büyük organizeye katılan yarışmacı hoca kardeşlerimize başarılar diler, muvaffak olmalarını Cenab-ı Hak’tan niyaz ederim.

Yorum yapın
    1. MUSTAFA KAYA diyorki;

      BU ORGANİZASYONLARI DÜZENLEYEN YETKİLİLERDEN TEK İSTİRHAMIM ORGANİZASYONLARDA BOY GÖSTERECEK KİŞİLERDE ARADIĞINIZ KRİTERLER HAKKINDA TEFERRUATLI BİLGİ VEREREK AYDINLATICI OLMALARIDIR.