Türkiye Hatibini Seçiyor "Kavacık Medine Mescidi" Etabı | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Türkiye Hatibini Seçiyor “Kavacık Medine Mescidi” Etabı


dsc_0072

Türkiye Hatibini Seçiyor Kavacık etabı Medine Mescidi’nde yapıldı.

 

 

Kavacık cemaatimizin yoğun ilgi gösterdiği program Fatih Medreseleri Genel Merkez Kavacık Şube Müdürü Osman Bayraktar Hoca’nın sunumuyla başladı. Daha sonra program Medine Mescidinin müezzini Muhammed Oruç Hoca’nın o hoş sesiyle açılış aşrıyla devam etti.

 

 

videotiklaaaa112

 

 

 

Akabinde jüri üyeleri de yerlerini alarak yarışma başlamış oldu. Bu yarışma da üç tane ayrı grup ve her grupta üç tane yarışmacı olmak üzere sadece talebelerimiz yarıştı.

 

 

Birinci grubun ilk yarışmacısı olarak çıkan Muhammed Kasım Yeşilbaş kardeşimiz Kur’an’ın faziletinden bahsederek “Kuranı hayatımızın merkezine yerleştirmek durumunda olduğumuzu” belitti.

 

 

İkinci yarışmacı olan Bilal köse kardeşimizde bizlere “Yaşantımızın Kur’an’ın emir ve yasaklar doğrultusunda olması gerektiğini” vurguladı.

 

 

Üçüncü yarışmacı olan Ahmet Dülger’de arkadaşlığın öneminde bahsederek “İnsanın hayatında kendisine güvenebileceği ve sırtını yaslayacağı arkadaşı olması gerektiğini bizlere” aktardı.

 

 

Birinci grubun ardında Fatih Medreseleri Genel Merkez Kavacık Bölge Müdürü Fatih Uslu Hoca aşrı şerif okuyarak program devam etti.

 

 

İkinci grubun ilk yarışmacısı olarak da Dursun Yeşilyurt kardeşimiz namazın öneminden bahsederek “İslam’ın şartı olan namazı kıldığımız zaman İslam’ın diğer şartlarının da yerine getirildiğini” bildirdi.

 

 

İkinci yarışmacı Beytullah Bodur da çocuk eğitimini anlatarak “Çocuklarımızın İslami usullere göre yetiştirilmesi gerektiğini” bizlere hatırlattı.

 

 

Üçüncü yarışmacımız İdris Yıldız ise arkadaşlığın önemini anlatarak “Arkadaşın çok önemli olduğunu hatta efendimizin bu konuyla ilgili kişi arkadaşını dini üzeredir” hadisi şerifini hatırlattı.

 

 

İkinci grubun ardından da Kavacık şubesinin talebelerinden Ali İhsan Kaynar yavrumuz bir hadis ve manası okuyarak adeta cemaatimizin gönlünü fethetti.

 

 

Programın da devamında üçüncü grubun ilk yarışmacısı olarak da Hasan Bıyık yavrumuz bizlere Allah peygamber sevgisini anlattı.

 

 

İkinci yarışmacı olan Şamil Holoğlu talebemizde Kur’an’ın faziletini bizlere aktardı.

 

 

Ve en son yarışmacımız Abdullah Taşkıran yavrumuz da namazın önemini anlatarak “Namazın dinimizin direği olduğunu ve dinimizin sağlam olmasının namazlarımıza bağlı olduğunu” belitti.

 

 

Jüri üyeleri kendi aralarında puan değerlendirmesi yaparken Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi’de kürsüye çıkarak yarışmacılara, cemaate ve jüri üyelerine teşekkür de bulundu.

 

 

Hoca Efendi “Devletin sağlık, ekonomi hizmet vs. gibi her alanda ciddi çalışma yaptığını ancak şu an gençliğimizle ilgili hiçbir çalışma olmadığını, gençliğin bataklıktan derhal çekilmesi gerektiğini ifade etti.

 

Daha sonra yarışmacıların derecelerini açıklamak üzere jüri başkanı Osman Acar hocamız;

 

1. Grup sıralaması; Ahmet Dülger birinci, Bilal Köse ikinci, Muhammed Kasım Yeşilbaş üçüncü oldu.

2. Grup sıralaması; İdris Yıldız birinci, Beytullah Bodur ikinci, Dursun Yeşilyurt üçüncü oldu.

3. Grup sıralaması; Hasan Bıyık birinci, Abdullah Taşkıran ikinci, Şamil Holoğlu üçüncü oldu.

 

 

Daha sonra çekiliş yapılıp ve hediyeler dağıtılarak müsafaha ile program son buldu.

 

 

 

135501032013hbr

Yorum yapın