Türkiye Hatibini Seçiyor Kayseri Etabı | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Türkiye Hatibini Seçiyor Kayseri Etabı


dsc_6271

Türkiye Hatibini Seçiyor Kayseri Elemeleri 23 Şubat Cumartesi günü saat 19.00 itibariyle Kayseri İl Kültür ve Turizm merkezinde gerçekleştirildi.

 

 

Fatih Medreselerinin öncüsü olduğu bu hayırlı gecede programın sunuculuğunu Fatih Medreseleri Kayseri sorumlusu Sayın Osman Durdu Hoca yaparken, açılış aşrını da Osman Hocamızın çocukluk arkadaşı Hafız Hayri Kalkan Hoca yaptı.

 

 

Daha sonra kısa bir açılış konuşması yapan Durdu Hoca, Fatih Medreseleri adına, gelen tüm misafirlere teşekkür etti.

 

 

Jüri üyeleri; Melikgazi İl Müftü Yardımcısı Lütfi Çetinkaya Hoca, Melikgazi İmam Hatip Müdürü Mikail Köse, Melikgazi İl Müftülüğü Din Hizmetleri sorumlusu Reşat Özalp, Sivas Bölge sorumlusu Mehmet Güngör Hoca Efendilerin yerlerine davet edilmesiyle yarışmacı hoca ve talebelerimizin sunumuna geçilmiştir.

 

 

Hem birincilik için ter döken, hem de katılımcılara her kelimesi inci değerinde, muhteşem bir sunum yapan yarışmacılarımız Kayseri halkının büyük beğeni ve takdirini kazandı.

 

 

Kayseri Medresemizde eğitim gören minik talebelerin sunumları, okudukları ayet ve hadis manaları halkın gözünde yaş, yüzünde tebessüm, kalbinde takdir ve ellerinde alkışa döndü.

 

 

Jüri üyeleri değerlendirme yaparken kürsüye gelen Fatih Medreseleri Heyet Kurulu Üyesi, Anadolu Bölge sorumlusu Ömer Turna Hoca, katılımcılara, yarışmacılara ve programı organize eden yetkililere teşekkür ettikten sonra, yapmış olduğu kısa sohbetinde çok önemli bilgiler verdi.

 

 

Sonrasında Kocaeli’deki Türkiye Hatibini Seçiyor programında bulunan, bu hayırlı yolculuğun baş mimarı olan (Allah kendisinden razı olsun) Fatih Medreseleri Genel Başkan Masum Bayraktar Hoca Efendi telekonferans sistemiyle Kayseri halkına teşekkür ederek bu tür programların öneminden bahsetti.

 

 

Jüri adına kürsüye gelen Melikgazi İl Müftü Yardımcısı Lütfi Çetinkaya Hoca yarışma sonucunu ve jüri kararını açıkladı:

 

  1. 1.       Muhammed Kaynar
  2. 2.       Cihat Kotan
  3. 3.       Mahmut Bayraktar

 

Son olarak çekilişle katılımcılara çeşitli hediyeler takdim edildi ve program musafaha ile son buldu.

 

 

 

Yorum yapın