Türkiye Hatibini Seçiyor Trabzon Etabı | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Türkiye Hatibini Seçiyor Trabzon Etabı


Fatih Medreseleri tarafından düzenlenen Türkiye Hatibini Seçiyor’un Trabzon etabı 17 Mart 2013 tarihinde Hamamızade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

 

Sunuculuğunu Fatih Medreseleri Trabzon Şube Müdürü Selman Düzenli’nin yaptığı program Arsin Ulu Camii İmamı Abdullah Nuhoğlu Hoca’nın Aşrı şerifi ile devam etti.

 

 

videotiklaaaa112

 

 

 

 

Programa katılan jüri üyeleri Mustafa Hilmi Güneş Hoca, Gözaçan Camii Eski İmamı Hasan Hoca, Kurşunlu Camii İmamı Tevfik Hoca, Arsin Ulu Camii imamı Abdullah Nuhoğlu Hoca ve Cihan Vakfı Yönetim Kurulundan Mesut Hoca yerlerini aldılar.

 

Açılış konuşmasını Yavuz Selim Ulusal Hoca yaptı. Konuşmasında Türkiye Hatibini Seçiyor yarışmasının 81 İl’de yapıldığını ve proje mimarı olan Masum Bayraktar Hoca Efendi’ye, katılımcılara teşekkürde bulundu.

 

1. yarışmacı olarak yarışmaya Sivas’tan katılan Mehmet Güngör Hoca, bir Müslümanın dünyalık nafakasını kazanırken nelere dikkat etmesi gerektiğini anlattı.

 

2. yarışmacı olarak Tarık Yavuz Hoca konuşmaya çıktı. Konuşmasında tesettür konusundan bahseden hoca örtünme kulluğun gereği bir ibadet, namaz ve oruç gibi farzdır diye ifade etti.

 

3. yarışmacı olarak Osman Bayraktar Hoca Peygamberimizin sünnetlerine riayet etmemiz emir olunmuştur. Gerçekten Allah’ı arzulayanlar için Mevla’mız ayeti kerime de şöyle buyuruyor “Allah’ın Resulünde çok güzel örnekler vardır” diyerek sünnet konusunu anlattı. Peygamberimizin nasıl ibadet ettiğini, nasıl bir yaşantısı varsa kendi hayatımıza geçirmemiz gerektiğini konuklara hatırlattı.

 

Trabzon’da eğitim gören Ömer Faruk Şen talebe “La ilahe İllallah” isimli şiiri okuyarak salondakileri etkiledi.

 

4. yarışmacı olarak Fatih Bayaral Hoca İnsan, Allah’ın yeryüzünde ki en güzel, en değerli yaratığıdır. Mevla Teâlâ insanı, yeryüzünde sözü dinlenen, istekleri yerine getirilen ve emirleri tutulan bir halife olarak yaratmıştır diyerek insan konusunu anlattı.

 

5. yarışmacı olarak Erzurum’dan katılan Ali Güçlü Hoca İslam da Aile konusunu anlatarak aile hayatının öneminden bahsetti.

 

Jüri değerlendirmesini yaparken sahneye Masum Bayraktar Hoca Efendi konuşmaya çıktı. Hoca Efendi konuşmasında yarışmacılarının başarısından dolayı jürinin bu yarışmada çok zorlandığını ifade etti.

 

Kendi dükkânımız için reklamımızı yaparken, kendi davamızın reklamını da her türlü yapmamız gerekiyor dedi.

 

Jüri Başkanı sonuçları açıklamak üzere kürsüye davet edildi ve Diyanet ile beraber bu programı yaptığı için Fatih Medreselerine teşekkürlerini sundu.

 

Jürinin sonuçları birinci Osman Bayraktar Hoca, İkinci Fatih Bayaral Hoca, Üçüncü Mehmet Güngör Hoca oldular.

 

Katılımcılara kura ile hediyeleri verildi ve program musafaha ile sona erdi.

 

 

095119032013

Yorum yapın