Zirve Ramazan | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Zirve Ramazan


dsc_0002

Fatih Medreseleri Mescid ve şubelerinde teravih heyecanı coşkuyla başladı.

 

Genel Merkez Kavacık Medine Mescidi’nde teravih namazı kıldıran Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi namaz öncesi sohbetinde bazı mesaj ve açıklamalarda bulundu.

 

Hoca Efendi; “Mevla Hepimize zirve bir Ramazan ikram eylesin. Ramazanın sonunda bizler inşallah 2012’nin en başarılısı sen oldun ifadelerine muhatap oluruz” dedi.

 

MADDİ MANEVİ MUTLULUK AYI

 

Ramazan ayında Mevla’nın kullarını affetmek için bahane aradığını belirten Hoca Efendi şunları söyledi; “Peygamber Efendimiz Ramazan’da hem mutlu olur, hem de mutluluğunu belli ederdi hem de Ramazan’ın geldiğini herkese haber verir bunu da devamlı hatırlatırdı. Bizler de O’nun ümmeti olarak bu hale bürünmemiz gerekiyor. Ramazan da muhakkak kendimizi toparlamalıyız. Buna da günahlarımızdan tövbe ederek başlamalıyız” dedi.

 

Yapılacak her amelin kat kat karşılık bulacağını belirten Hoca Efendi ancak biz Mevla’dan sınırsız isteyelim diyerek Kur’an bu ayda nazil oldu, bol bol Kur’an okunulmasını ve mukabelelere gidilmesini tavsiye etti.

DİNİ İSTİSMAR EDEN MEDYAYA DİKKAT

 

Konuşmasında ciddi ikazlarda da bulunan Hoca Efendi şunlara dikkat çekti; “Bazı medya kuruluşları Ramazan’ın gelmesiyle yine İslam’la ve İslami bir takım şiarlarla dalga geçmeye başladılar. Özellikle giyilmesi sünnet olan bir takım kıyafetlerle sözüm ona insanları güldürüp eğlendirmeye çalışıyorlar. Eyüp Sultan vb. kıymetli mekânlarda dinimize uygun olmayan ve bu zatların maneviyatını incitecek hal ve hareketleri biz cehaletle niteliyor ve ıslahlarını temenni ediyoruz.

 

Ramazan’da kendimize gelmemiz gerekirken böyle çirkin şeylerle kendimizi kaybetmek bir anlam taşımaz. Bu tarz hal ve hareketler bir Müslümana yakışmaz hele de Ramazanı Şerif’te hiç yakışmaz.

 

Gecelerimizi böyle dizi vs. programlarla değil teravihlerle ve birbirinden güzel amellerle değerlendirmeliyiz diyerek sözlerini tamamladı.

 

Sohbet kılınan teravih namazıyla tamamlandı.

 

 

Yorum yapın