Ziyaret Olumlu Devamı Lazım | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Ziyaret Olumlu Devamı Lazım


Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış’ın Asrın Müceddidi Mahmut Efendi Hazretlerini ziyaretini değerlendirdi.

 

Böyle ziyaretlerinin hem Devletimiz için hem de halkımız için son derece elzem olduğuna dikkat çeken Hoca Efendi; Nasıl ki bir insanın duaya ihtiyacı varsa Devletimizin de halkımızın da aynı şekilde ihtiyacı vardır. Bu geçmişte de böyle günümüzde de böyledir. Özellikle Devlet Ricalinin bu tarz hareketleri Devletin ve toplumun refahı için çok önemlidir. Çünkü Allah Dostları Mevla katında itibarlı zatlardır. Duaları biiznillah kabuldür. Feraset ve basiret sahibidirler. Söylediklerinde hem Devlet namına hem de toplum namına büyük faydalar sayısız hikmetler vardır. Bakanımızı tebrik ediyoruz. İslami adaba uygun bir hareket yapmıştır dedi.

 

İSTİŞARELERE DEVAM

 

 

Böyle ziyaretlerin belirli zamanlarla ve mekanlarla kısıtlanmaması gerektiğini vurgulayan Hoca Efendi; Bu tarz ziyaretler devamlı yapılmalı ve Allah Dostlarıyla istişareler muhakkak dikkate alınmalıdır. Çünkü Allah Dostları bütün dualarında, yaptıkları her sohbetin sonunda Devletimize ve Milletimize her zaman dua ederler. Bu onların asla terk etmedikleri bir şeydir. Fakat söyledikleri dikkate alınmadığı zaman Allah da işi geciktirir ve zorlaştırır dedi.

 

DUAYA YARDIM

 

 

Dua istemenin Peygamber Efendimizin sünneti olduğunu belirten Hoca Efendi; Bir gün Sahabe Efendilerimizden biri Peygamberimizden bir sıkıntısından dolayı dua istedi. Peygamber Efendimiz ona; “Sen de benim duama yardımcı ol” dedi. Bu olaydan anladığımız şudur: Duanın sana çabuk ulaşmasını istiyorsan dua istediğin şeye doğru adım atman gerekir. Aksi takdirde duanın neticesine geç ulaşılır. Bu yüzden istediğimiz dualara mutabık adımlar atmamız gerekir dedi.

 

 

161704032013hbr

Yorum yapın