3. Bölge Müdürlüğümüzün Çanakkale Gezisi | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

3. Bölge Müdürlüğümüzün Çanakkale Gezisi


dsc00580Fatih Medreseleri 3. Merkez Bölge Müdürlüğü, Bölge Heyeti, Bölge Müdürü, hocaları, çalışanları ve velileri ile beraber Çanakkale gezisi düzenledi.

18 Mart 2012 tarihinde Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi eşliğinde yapılan Çanakkale Şehitlerini anma gezisinde geziye katılanların yaşadığı maneviyat ve yapılan geziden alınan feyz ışığı doğrultusunda bu duygu selinin tekrar yaşatılması amacıyla 14 Nisan 2012 Cumartesi günü bu topraklar tekrar ziyaret edilmiştir.

Amaç insanlarımıza burada yaşanan olayları içlerinde hissedebilmeleri, çekilen zorlukların idrakine varmaları, bize bırakılan bu toprakların ne pahasına alındığı, korunup sahip çıkılması gerektiği düşüncesinin manevi bir duygu eşliğinde yaşatmaktır. Bu düşünceleri ve çalışmaları elimizden geldiği kadar layıkıyla tamamlaya çalıştık.

Gezi; 13 Nisan 2012 Cuma gecesi başlamış, ertesi gün sabah namazında Çanakkale Şehitlik bölgesi girişinde Ana Tanıtım merkezine gelinmiş, burada sabah namazı kılınmış kahvaltı yapılmış ve tahsis edilen rehber eşliğinde Kilitbahir Köyü ve Kalesi, Seyit Onbaşı Anıtı ve Mecidiye Tabyaları, Şahindere Şehitliği, Alçıtepe Köyü Sargı, Yeri Şehitliği, Çanakkale Şehitler Abidesi, Yahya Çavuş Anıtı ve Şehitliği, Kabatepe, Anzak Koyu, 57. Alay Şehitliği, Cenk Bayırı ve siperler güzergâhlarında devam edilerek tamamlanmıştır.

Gezi sonrası geziye katılan ailelerle yapılan konuşmalarda gezi hakkında bilgiler alınmış, düşünceler paylaşılmıştır. Rabbimize şükürler olsun ki yapılan görüşmelerde Fatih Medreselerinin hedefleri doğrultusunda gerçekleşen bu gezide amacımıza ulaşıldığı kanısı bizde hasıl olmuş, bu durumda biz eğitmenleri yapmış olduğumuz ve yapacağımız işlerde daha da başarılı olma yönünde motive etmiştir.

Fatih Medreselerinin hedefleri doğrultusunda Allah rızası için yapacağımız her türlü hizmetlerde, Allah bizleri yapacağımız işlerde muvaffak kılsın, emeklerimizi boşa çıkarmasın.

 

Yorum yapın
  1. murat sarısaç diyorki;

   Fatih Medreselerinin düzenlemiş olduğu 14 Nisan 2012 tarihli Çanakkale Şehitliği gezisi için bu organizasyonda emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Her anı dolu dolu, duygu seli içinde geçen bu gezimizde bizleri düşünmeye sevk eden üstü kapanmış manevi duygularımızın canlanmasına vesile olan hocalarımızdan Allah razı olsun. Bu eğitim kurumunun samimi ve içten davranışları, yaptıkları hizmetlerde Allah rızasını gözetmeleri bende birkez daha yavrumu emin ellere teslim etmenin mutluluğu ve huzurunu pekiştirdi. Allah hepsinden razı olsun.

  2. mehmet Sarı diyorki;

   Fatih Medreselerinin düzenlemiş olduğu bu gezide tarihimizi birkez daya layıkıyla idrak ettik inşallah. Yapılan gezinin en güzel tarafı şehit olan yüz binlerce Mehmetçiğimizin manevi bir hava eşliğinde yad etmemizdi. Bizlerin bu duyguyu yaşamasına vesile olan herkesten Allah razı olsun.

  3. safiye sarısaç diyorki;

   Bu topraklar için canlarını hiçe sayarak daha körpecik yaşlarda şehadet şerbetini yudumlayan Mehmetçiklerimizi Allah’ın izniyle rızasına uygun olarak ziyaret ettik. Buralarda yaşanan duyguların dile getirilmesi gerçekten çok zor ancak yaşamak lazım. bize bu duyguların yaşanmasında vesile olan Fatih Medreselerine teşekkürlerimi sunuyorum. Allah hepsinden razı olsun.

  4. okan öztürk diyorki;

   Her yapılan iş ehli yaparsa güzel olur. Fatih Medreseleri de yaptığı hizmetlerin ehli ki yaptıkları hizmetlerde insan ayrı bir duyguya bürünüyor. Katılaşmış maneviyattan uzaklaşmış kalplerimizin tekrar yeşermesine vesile olan medrese hocalarımızdan Allah razı olsun.

  5. eyüp yahşi diyorki;

   Bizlerin Çanakkale Şehitlerine bakış açısında eksik kalan yönlerimizi yapmış olduğu bu gezi ile hatırlatan, bizlerde körelmeye yüz tutmuş manevi duygularımızı n yeşermesinde vesile olan Fatih Medreselerine hizmetlerinden dolayı teşekkür ederim. Allah emeklerini boşa çıkarmasın. Böyle organizasyonların devam etmesini dilerim.

  6. abdullah diyorki;

   selamünaleyküm fatih medreselerinin yapmış oldukları bu muhteşem şehitlerimizi ziyaret den dolayı hepsinden Allah razı olsun Rabbım başarılarının devamını kendilerine ikram eylesin