4+4+4 Eğitim Sisteminin En Büyük Eksikliği; HAFIZLIK | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

4+4+4 Eğitim Sisteminin En Büyük Eksikliği; HAFIZLIK


resim2

Fatih Medreseleri Cevizli Elazığlılar Derneği’nde yılsonu merasimi düzenledi. Merasimde talebeler sene boyunca öğrendiklerini sundular.

 

Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi merasim sonrası sorulan sorular üzerine bazı açıklamalar yaptı.

 

Hafızlık ile alakalı sorulan soru üzerine Hoca Efendi; En son çıkan bir yasa var 4+4+4 Eğitim sistemi. Bakıldığında herkes tarafından gayet güzel deniliyor. Güzel olduğu yerler imam hatiplerin önü açıldı, mesleki liselerin önü açıldı. Peki hafızlık ile alakalı Kur’an-ı Azimüşşanı ezberlemekle alakalı açılmadı. Yani ben çocuğumu hafız yapmak istiyorum dediğinde incelemek lazım ki, incelediğinde yine önü açık olmadığı gözükmektedir.

 

Farkında değiliz olaylar güzel geliyor bize, zannediyoruz her şey normal. Tamam olmayanlar var ki, o da Kur’an’ın ezberidir. Mevla Teala Ayeti Kerime de buyuruyor; “Kur’an-ı Azimüşşanı biz indirdik, biz muhafaza edeceğiz.” Peki nasıl muhafaza edecek, hafızlarla muhafaza edecek.

 

NEDEN ACABA?

 

Son zamanlarda yaşanan olaylarla alakalı sorulan soru üzerine Hoca Efendi; Ortadoğu da yaşanan sancılar, kanayan yaralar, akan kanlar durmuyor. Yıllardır söylüyoruz ve söylemeye devam edeceğiz ortadoğunun göbeğinde İsrail çalışma yapıyor ve dünya ülkelerinin siyasi ve kendilerine göre dinsel tüm yaşam tarzlarını kendi hakimiyetleri altına almaya çalışıyor, ekonomik olarak da dünya üzerinde bir güç sahibi ülke haline gelmeye çalışmakta, asıl maksat olan İslam’ı, dinimizi yeryüzünden silme çabaları ve bitirme politikaları yapmaktalar. Bakınız tüm dünya üzerinde zulüm ve kargaşa içerisinde olan ülkeler Müslüman ülkelerdir diyen Hoca Efendi biz Müslümanların her zaman bir adım daha ileride olmamız gerekir dedi.

 

Suriye uluslararası sularda uçağımızı düşürüyor,  terör örgütleri kanlı eylemlerine hız veriyor, Türkiye devleti bir baskı içerisinde hareket etmek zorunda kalıyor, dünyada söz sahibi olma yolunda hızla büyüyen, kendi sanayisini, üretimini yapan, askeri hamlelerde bulunup güçlü bir ülke haline gelen Türkiye’yi yıpratmak ve zayıf bırakmak isteyen bu güçler sürekli hareket halindeler ve ülkeyi savaşa sokmak istemektedirler diyerek Hoca Efendi sözlerini tamamladı.

 

Merasim aşrı şerif’in okunması ve musafahalarla sona erdi.

 

 

 

 

Yorum yapın
  1. Samet diyorki;

   Bu sistem gelecegimiz için çok önemli.

  2. tarık BABA diyorki;

   Sizin en hazırsınız kuran öğreten öğrtendir. Demiyor mu Allah!

  3. Savaş Mutlu diyorki;

   Kuran olmazsa olmaz ki zaten