6 Kasım 2016 Fatih Medreseleri Genel Hocalar Toplantısı | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

6 Kasım 2016 Fatih Medreseleri Genel Hocalar Toplantısı


6 Kasım Pazar günü Fatih medreseleri geleneksel toplantısı yapıldı. Toplantıya Anadolu’dan ve İstanbul’daki bütün hocalarımız, tüm kadrolarımızla beraber katıldık.  Toplantı son derece feyizli ve bereketliydi.  Aynı zamanda her zamanki gibi ön açıcı projelerle, yeni çalışmalarla dolu dolu idi. Eğitimle alakalı, maddesel sıkıntıların aşılması ile alakalı, TV ile alakalı, bütün konularla alakalı hoca arkadaşlarımız konuşmalar yaptılar.  Son konuşmacı olarak Fatih Medreseleri genel başkanı değerli hocamız yapılacak faaliyetleri açıkladı.

İlk faaliyet olarak Hoca Efendi şöyle buyurdular: “Medresemizde ki sorumlu olan bütün hoca arkadaşlarla zaten iç içeyiz, onlarla devamlı görüşüyoruz, istişarelerde beraberiz, direk iletişim halindeyiz.  Fakat genç hocalarımızla ve bu sene yeni hoca olmuş kardeşlerimizle daha yakini yeni bir iletişime geçeceğiz. Her birerleriyle direk iletişime geçeceğiz.  İster İstanbul’da olsun, ister Anadolu’da olsun bununla alakalı beş tane hoca arkadaş seçildi.  Her hoca arkadaş on hocayı takip edecek, bu şekilde en az 50 genç hocayla yakini iletişim halinde olunacak. Her gün veya en geç iki günde bir bu arkadaşlarla görüşülüp bilgi direk merkeze ulaştıracaklar.  Sadece sorumlu olan hoca arkadaşlarla değil bütün hocalarımızla görüşeceğiz.
İkinci çalışma tüm camiamızla alakalı Efendi hazretlerimizin “her mahalleye bir kız bir erkek medresesi açın, ben de İslam’ın geleceğini size söz veriyorum” buyuruyor ancak zamanımızda medrese çalışmalarının üstü örtüldü. O yüzden bugünden başlıyoruz 1 Eylül’e kadar 100 medrese açacağız.  Bunun 60 tanesi İstanbul’da, 40 tanesi Anadolu’da olmak üzere Bütün camiamızın hocalarına gönlümüz açık, kapımız açık. Çalışmayı hep beraber yürüteceğiz inşallah.
Sadece Fatih Medreseleri hocalarına demiyorum tüm camiamızım hocalarına bu hususta kapımız açık.  İdarecilik boyutunda veya hocalık boyutunda kimler varsa onlarla beraber hizmete hazırız.
Üçüncü çalışma: İncelenmek şartıyla Fatih Medreselerinde veya dışında bütün camiamızın kız veya erkek medreselerinin maddi sıkıntısını karşılayacağız.
Özellikle bu günlerde erkeği olmayan kız kurslarında sıkıntı olabilir. Elektriğinde, doğal gazında veya yemeğinde ne sıkıntı varsa bunların tamamını çözeceğiz. Edirne’den Van’a kadar nerede olursa olsun incelenmek şartıyla sıkıntıları giderilecek.
Dördüncü çalışmamız: Edirne’den Ağrı’ya Hakkâri’ye kadar hangi medresemizin talebe ihtiyacı varsa, halı ihtiyacı, buzdolabı ihtiyacı veya buna benzer ne ihtiyacı varsa onları da karşılamaya hazırız.  Talebe ihtiyaçları varsa biz buradan arkadaşlarımızı göndereceğiz orada talebe bulunması ile alakalı mücadele verecekler.
Suistimal olmasın diye incelenmek şartını koyuyoruz.  Yoksa su istimal olmayacağını bilsek vallahi hiçbir şekilde fark etmez her türlü yine yanlarında oluruz.
Beşinci madde: Anadolu’da veya İstanbul’da TV yi de defalarca her programda talebe vermek için yeriniz var mı diye soruyorlar. Tüm illerimizin istisnasız olarak, hocalarımızın, vekillerimizin telefonlarını aldık, şu anda bize hangi ilimizden talebe veya hizmet almak için aradıklarında o ilin hoca veya vekilinin telefon numarasını Televizyondan görüntülü olarak yayınlanacak.
Bununla beraber gerek Fatih Medreselerinde, gerekse camiamızın bütün medreselerinde özel çekimler yapılarak belgesel halinde yayınlar hazırlanacak. Yapılacak tek şey bizleri aradığınızda arkadaşlarımız gelerek medresenin, talebelerin, yemekhane yatakhane gibi yerleri çekerek medreselerimizi tanıtmış oluruz. Böylece medreselerimizin talebe ihtiyacını karşılayacağız inşallah.  Bu şekilde orada yaşayan insanlar demek ki benim ilimde veya ilçemde medrese varmış diyerek yavrusunu oralara göndererek hafızlarımızın ve hocalarımızın sayısını çoğaltacağız. Bu çalışma bütün camiamıza açık olan bir çalışmadır.

Camiamızla iç içe çalışarak, sultanımızın ideallerini, arzularını hayata geçirmek için, biz her zaman, her türlü hizmete hazırız.

Fatih Medreseleri Yazı İşleri Kurulu

 

Yorum yapın