Ahmet Özcan Hocamız 701 STK İle Düzenelenen Toplantıya Katıldı | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Ahmet Özcan Hocamız 701 STK İle Düzenelenen Toplantıya Katıldı


Fatih Medreseleri Van ve Bölge İller Sorumlu Sn. Ahmet Özcan Hocamız, Doğu ve Güneydoğu’daki 17 ilden Diyarbakır’da bir araya gelen İslami görüşleri savunan sivil toplum örgütlerinin ve bölgedeki din adamlarının ‘meleler’, barış süreci hakkında yapmış oldukları ortak açıklama programına katıldı.

Diyarbakır, Adıyaman, Batman, Bingöl, Bitlis, Hakkari, Mardin, Ağrı, Elazığ, Gaziantep, Malatya, Şanlıurfa, Şırnak, Van, Tunceli, Muş ve Siirt’te bulunan 701 sivil toplum kuruluşu temsilcisi ile tarikat ve cemaatlerden bölgede ‘mele’ diye anılan 56 din adamı, Liluz Otel’de bir araya gelerek, Kürt sorunun çözümünü görüştü. Toplantıda söz hakkı verilen Sn. Ahmet Özcan Hocamızda görüşlerini belirterek, Camiamız ve kurumumuzu temsil etmişlerdir.

Toplantının yapıldığı salona Türkçe, Kürtçe ve Arapça, ‘Barış en hayırlı olandır’ yazılı pankart asıldı. Toplantı sonunda ortak açıklamayı Bitlis’ten gelen mele Nizamettin Yakışık Kürtçe, Diyarbakır’dan gelen mele Fevzi Güzelsoy Arapça, Şanlıurfa’dan Harran Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Temel İslami Bilimler Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Cüneyt Gökçe ise Türkçe okudu.

27 basın gurubunun takip ederek TRT 6’dan canlı yayın yapılan toplantı, İHH Başkanı Bülent Yıldırım Beyefendi’nin değerlendirme konuşması ile sona erdi.

Yapılan toplantının yanı sıra Sn. Ahmet Özcan Hocamız, seyahat boyunca sohbet ve hasbihallerde bulunarak camiamızı ve kurumuzu daha detaylı bir şekilde tanıtımını yapmışlardır.

Yorum yapın
  1. ERTAN diyorki;

   FATİH MEDRESELERİNDEN ALLAHIMIZ SONSUZ RAZI OLSUN.BİZLERİ BİR ARAYA GETİRMEK İÇİN ALLRİNDEN GELEN HERŞEYLERİNİ FEDA EDİYORLAR.KARDEŞLİK DİYE BEN BUNA DERİM MAŞALLAH

  2. İSLAM diyorki;

   BU FATİH MEDRESELERİNİN TÜM HOCALARINDAN ALLAH RAZI OLSUN AMİN

  3. REMZİ diyorki;

   ALLAHIMIZIZA ŞÜKÜRLER OLSUN ARTIK UYANMAYA BAŞLADIK.EKRANDAKİ GÜZELLÜK BUNU GÖSTERİR HALDE.MAŞALLAH

  4. POLAT diyorki;

   DOĞUMUZ GÜNEY DOĞUMUZ UYANDI.ŞİMDİ UYANMA SIRASI BATIDA.MÜSLÜMANIN MÜSLÜMAN BAŞKA KARDEŞİ YOK

  5. GALİP diyorki;

   BİZLERİN KARDEŞLER OLDUĞUMUZUN ASLI.ÇANAKKALE ŞEHİTLİ YAETMEZMİ.KÜRDÜDE ORDA LAZIDA ORADA ÇERKEZİDE ORADA YATIYOR.BİZLERDE ORADA YATANLARDAN TÜREMEDİKMİ.BİZLERDE ONLARIN YOK TORUNLARI DEĞİLMİYİZ .BİRAZ KAFAMIZI ÇALIŞTIRSAK DOĞRUYU ANLAYACAĞIZ