Allah Yolunda Verilen Hiç Birşey Zayi Olmaz | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Allah Yolunda Verilen Hiç Birşey Zayi Olmaz


Fatih Medreseleri, sürekli yeni projeler üreterek her geçen gün kalitesini ve büyümesini sürdürmeye devam etmektedir. Dışarıdan gelen onca karalama ve iftiralara rağmen Fatih Medresleri’nin istikametini bozmaması ve bunun yanında büyümeyi başarması gerçekten de Mevla’mızın büyük bir ikramıdır. Fitne ateşinin yıllarca yanmasına rağmen Fatih Medreselerinin varlığını büyüyerek sürdürmesi tamamen Rabbimizin ve Efendi Hazretlerimizin (k.s.) yardımıyladır. Manevi yardımın bu denli aşikâr olmasına rağmen hala görmek istemeyenlerin de varlığı oldukça manidardır. Rabbim, baktığı halde görememekten cümlemizi muhafaza eylesin.

Fatih Medreseleri çatısı altında bulunan herkesin yeni projeye verdikleri maddi ve manevi destek bir kez daha birlik olmanın nelere kadir olduğunu göstermiş oldu. Yapılan bu destekle, birlikteliğin ve gerçek kardeşliğin ne demek olduğunu herkes bir kez daha görmüş oldu. Yüce Mevla’mız birlikteliğimize ve kardeşliğimize zeval vermesin!

Sevgili Hocamızın; “Bir dava dışarıdan gelecek darbelerle değil içeriden gelecek darbelerde yıkılır.” buyurması oldukça önemli bir tespittir. Sonsuz şükürler olsun ki Sevgili Hocamızın; Efendi Hazretlerimizin (k.s.) ideallerine olan sadakati ve üstün idarecilik kabiliyetiyle bizleri muhafaza etmesi büyük bir velinimettir. Rabbim bu nimete nankörlük etmekten ve kıymet bilmemekten hepimizi muhafaza eylesin.

İslam davasının en saf ve temiz temsilcisi hiç kuşkusuz Efendi Hazretlerimizdir (k.s.). Onun idealleri, sıradan bir insanın idealleri gibi değildir. O (k.s.), ömrünün her devresini Allah (c.c.) ve Resulüne (s.a.v.) vakfetmiş ender şahsiyetlerden biridir. Kur’anı baş tacı edip binlerce hafızın ve hocanın yetişmesine vesile olmuş ayrıca da tarikat gibi en zor sahada zirveyi elde ederek yıllarca Allah’a (c.c.) adam yetiştirmiş ve yetiştirmeye de devam etmektedir. Şimdi böylesi bir zatın terbiyesinde olan bizlere de yakışan; Efendi Hazretlerimizi (k.s.) ve ideallerini baş tacı etmektir.

Fatih Medreseleri, Efendi Hazretlerimizi (k.s.) baş tacı eden bir oluşumdur. Bu oluşumun tek bir gayesi ve derdi var o da; bu mükemmel zatın ideallerini tüm dünyaya yaymak. Sevgili Hocamızın gecesini gündüzüne katarak sürekli yeni projeler üremesi, bu derdin apaçık bir tezahürüdür. Her yeni proje hayata geçtikçe camiamızın sesi sürekli daha ötelere ulaşmaya ve yayılmaya devam ediyor. Elhamdülillah!

FM TV projesinin yayın hayatına başlamasıyla dünyada bir ilki başaran Fatih Medreseleri, tavizsiz İslam anlayışının duyulmasına büyük katkı sağladı. Başta ülkemiz ve dünya Efendi Hazretlerimizi (k.s.) en güzel şekliyle tanımaya başladı. Bu hareket, anlasak da anlamasak da İslam adına çok büyük bir kazanımdı.

Durmak yok! Çünkü daha yapacak çok şey var. Bunu en iyi bilen sevgili Hocamız yeni bir projenin başlangıcını vermiş oldu. Sosyal Medya alanında yapılacak olan bu yeni çalışmanın başta ülkemize ve tüm dünyaya hayırlı olmasını temenni ediyoruz. Maddi ve manevi yardımlarını esirgemeyen herkese Mevla’mız sonsuz rahmetiyle ve sonsuz ikramıyla muamele eylesin. Bu hayır yolunda yapılan hiçbir emek zayi olmayacaktır. Çünkü Rabbimiz Bakara suresinin 272. Ayeti kerimesinde şöyle buyurmaktadır: “Hayır için yaptığınız her harcama kendiniz içindir. Verdiklerinizi ancak Allah rızâsı için verirsiniz. Hayır için yaptığınız her harcamanın karşılığını da hiçbir haksızlığa uğramaksızın tam olarak alacaksınız.

Rabbim bu hayır yolculuğunda yolumuzu açık eylesin!

Yorum yapın