Anadolu Çalışmalarından Bir Demet | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Anadolu Çalışmalarından Bir Demet


Fatih Medreseleri her zaman olduğu gibi çalışmalarına devam etmekte, her geçen gün kendini yenilemektedir. 17 Ocak Pazar 2016 da Erzurum’da Anadolu toplantısını gerçekleştirdi. Çok kıymetli Muhterem hocamızın nezaretinde toplantı yapıldı. Toplantıda alınan kararlardan bazıları şu şekilde:

1- WhatsApp’taki hoca arkadaşların ismiyle tebrik edilmesi

2- Eğitimle alakalı her hoca aylık sınıf bilgisini WhatsApp tan bilgilendirmesi. ( Kursun talebe durumu, eğitimdeki yerleri gibi)

3- Hoca arkadaşların veli ’ye, esnafa, kursun civarına medresesini tanıtan çalışma yapması.(Yani Medrese dışı faaliyetlerini göstermesi)

4- Bir kurs hocası medresesine veya başka medreseye talebe veya herhangi bir şey  kazandırdığında teşvik amaçlı çalışmasının bilgisini vermesi.

5- Medreselerimizde bulunması gereken eşya malzemeler. Yani medresemizi daha şık, tertipli güzel göstermesi için nelerin olması. Nelerin bulunmaması.

Kısacası Fatih medreselerinin daha iyi yerlere gelebilmesi için Değerli hocamız devamlı yeni çalışmalar, projeler üretmekte olduğunu bir kez daha görmüş olduk. Çok bereketli mükemmel toplantıya Malatya’dan Van’dan Bursa Konya’dan gelen hoca arkadaşlarımızda hocamızla beraber olmanın sevincini yaşadılar.

Hocamız her zaman olduğu gibi arkadaşlarımıza bir kez daha şunu gösterdi: Arkadaşlar belki Anadolu’dasınız,  Anadolu’nun farklı farklı vilayetlerindesiniz fakat, hiçbir zaman yalnız değilsiniz.  Her zaman yanınızdayız, her zaman destekçiniziz, her zaman sizlere sahip çıkarız. Yeter ki sizler Sultanımızın idealleri doğrultusunda ona hizmet etmek için tüm gayretinizle mücadele edelin, onun dışında hiçbir şeye karışmayın. Biz bize düşeni fazlasıyla yaparız, siz size düşen hizmeti daha ziyade kaliteli yapmaya çalışın der gibi bizleri her daim takipte ve arkamızda olduğunun hissiyatını vermekteydi. Zaten bütün camia bilir ki Masum Bayraktar hoca efendi hiçbir hocasını bırakmaz, onu zayi etmez. Onun yetişmesi için yıllarca sabır ve metanetle onlara sahip çıkar.

Hocamızın Kontrolünde Sultanımıza Hizmet Etmek, Bizden Muvaffakiyet Allah’tandır

Fatih Medreseleri Yazı İşleri Kurulu

 

Yorum yapın