Anadolu'dan Yükselen Güneş | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Anadolu’dan Yükselen Güneş


22 Kasım pazar günü Ankara’da Fatih Medreseleri Genel Başkanı Kıymetli Hocamız Anadolu heyet kurulu üyeleriyle toplantı yaptı. Çok feyizli, bereketli, dolu dolu geçen toplantıda dünyaya daha ziyade hizmet hususunda neler yapılabilir, nasıl adım atarız, nasıl daha çok insana ulaşırız gibi konular üzerine duruldu.
Fatih Medreselerinin kıvamının, kalitesinin daha ziyade artması ile alakalı ön açıcı konuşmalar yapan kıymetli hocamız, dopdolu, kaliteli çok güzel kararlar aldılar.  Fatih Medreselerinin maddi manevi önünün açılması için Mevla Teâlâ Hazretlerine müracaatta bulunduklarını ifade eden Hoca Efendi her zaman diri olmamız gerektiğini, “Büyük mükemmellikler ve başarıların Fatih Medreselerine verileceğine inanıyoruz” buyurdular. Aynı zamanda Hoca arkadaşlarımızın büyük açılışlar olduğu zaman “Eyvah hazırlıksız yakalandım” dememeleri için Hoca Efendi bütün kadrolarının uyanması ile alakalı ifadeler söyledi. Çünkü hazırlıksız yakalanan kişinin bütün çalışmaları heba edeceğinin ifadesini vurguladılar. Samimi çalışarak kendimizi geliştirmeliyiz buyuran Hoca Efendi, özellikle Anadolu’da ki tüm kadroyla iletişimin kuvvetlenmesi hususunda yeni projeler ortaya koydular.

Hoca Efendiye Anadolu’daki hocaları nasıl buldunuz sorusuna “Son Derece Heyecanlı” bulduklarını da ifade ettiler. Bugün değil yıllardır Fatih Medreseleri Genel Başkanımız İslam nurunun tüm dünyaya yayılması için, özellikle gözlerimizin nuru, gönüllerimizin süruru Efendi Hazretlerimizin yüzünün gülmesi için tüm kadrosuyla emin adımlar atarak ilerlemektedirler.

Hoca Efendi yeri geldi her gün peş peşe, yeri geldi haftada, ayda bir, ihtiyaç neyse duruma göre kadrosunu yetiştirmekte ve yönlendirmektedir. O yüzdende Fatih medreselerinin önünü kimse kesememiştir.

Musab Bin Ümeyirler gibi ana vatanlarını bırakarak Anadolu’ya hicret eden hoca kardeşlerimizde hocamızın teşrifinden dolayı son derece heyecan ve sururluydular. Adeta yeni bir kan ve heyecanla tekrar yeni çalışmalarda var olduklarını ifade eden Anadolu heyeti, içi içene sığmayan arzu ve iştiyakla tüm zerreleriyle hizmette hazır olduklarını ifade ettiler.

Değerli Fatih Medreseleri hizmetkârları. Adım adım bizimle yürüyen her sıkıntımıza melhem olan bizlerin kalitemizi arttırmamız için her türlü projeleri ortaya koyan kıymetli hocamızın vermiş olduğu vazifelere tüm benliğimizle sahip çıkmalıyız. İnanın yeryüzünde böyle bir kadro, böyle bir kardeşlik yoktur. Bir taraftan dünyevi sıkıntılarını çözerken, diğer taraftan uhrevi eksiklerimizi tamamlatan başka bir kurum görüyor musunuz? Bize yapılan bu kadar sahiplenme, fedakârlık ve kucaklama neticesinde kulaklarımızı tıkamak, gözlerimizi kapatmak, yüce yaradanımızıda darıltacaktır. Dışarıda nice insanlar böyle bir kurumun mensubu olmak için can atarlarken, bizler çok basit alışkanlarımızdan dolayı veya üzerimize çöken gaflet toprağından kendimiz kurtulmalıyız ve tüm gücümüzle bu uğurda mücadelemizi vermeliyiz.

Sizler yıllar önce sultanımızın toprağa attığı tohumlar, yüce İslam’ın muhafızları, yarınların umut kaynağısınız. Bu din, ehlisünnet itikadı, Peygamber sünneti sizlerle tüm dünyaya tanıtıldı, sevdirildi ve bundan sonrada sizlerle yeşerecektir. Sultanımızın da buyurduğu üzere “ Herkes İşte Biz İşte, Herkes Tatilde Biz Yine İşte” ifadesi gereğince bıkmadan, yılmadan, usanmadan şu genç yıllarımızda çalışmak için tüm mücadelemizi tüm gücümüzü ortaya koymalıyız.

Dünyaya Hizmet Bizden, Muvaffakıyet Allah’tandır.

Fatih Medreseleri Yazı İşleri Kurulu

Yorum yapın