Bingöl Örnek Genç Konferansı | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Bingöl Örnek Genç Konferansı


sdc14243

sdc1424328 Nisan 2012

 

Fatih Medreseleri Bingöl’de 72. Örnek Genç konferansını gerçekleştirdi. Konferans Diyarbakır ve çevre illerden sorumlu Bahattin Kabak hocamızın spikerliğinde başladı.

 

Programa açılışı aşırı ile kelamların en güzelini okuyarak başlandı. Açılış konuşmasını İstanbul’dan programa davet edine Merkezi Bölge Müdürlerinden ve Yeni Duruş Dergisi yazarlarından Cemil Taşkıran hocamızın açılış konuşması ile devam etti.

 

Devamında talebelerimizin şiir, Türkçe ve kürtçe ilahilerle süslemesiyle güzel sunumlar oldu. İstanbul 4. Bölge Merkezi Bölge müdürlerinden Resul Kaynar hocamızın Musab Bin Umeyr (r.a.) hayatını anlatması ile devam etti.

 

Van ve çevre illerden sorumlu Ahmet Özcan hocamızın teşekkür konuşması ardından Selim Ulusal hocamızın günün anlama ve önemini anlatan veciz bir konuşma yaptı. Konuşmasında; “Örnek bir kul, örnek bir insan, örnek bir baba, örnek bir anne, örnek bir evlat nasıl olur ve nerelerde yetişir. Elbette medreselerde Kur’an Kurslarında” diyerek herkesin dikkatlerini üzerine çekti.

 

Son olarak Bingöl Şehit Aileler Derneği Başkanı duygu ve düşüncelerini anlatan kısa bir konuşma oldu.

 

 

 

 

Yorum yapın