Bütün Gücümüzle Hazırız | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Bütün Gücümüzle Hazırız


Fatih Medreseleri Yakuplu şubesi dün Kelebek 3 Konferans Salonu’nda yılsonu merasimi düzenledi. Yakuplu şubesinde yetişen talebeler Ayet, Hadis ve İlmihal bilgilerini aktararak öğrendiklerini sundular.

 

Merasimde söz alan Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi; “Fatih Medreseleri Kur’an öğretir, dinini öğretir, şarkı öğretmez. Peygamber Efendimiz bugün burada olsaydı aynı şekilde Kur’an ve kendi sözlerinden öğretirdi” dedi.

 

BÜTÜN İNSANLIĞIN KUR’AN-I KERİM’E İHTİYACI VAR

 

Biz Kur’an-ı Kerim’e sahip çıkarsak Allah (c.c.) bizi söz sahibi yapar. Ama biz Kur’an’dan uzak bir hayatı tercih edersek fitnelerin, fesatlığın ve bereketsizliğin çok olduğu ortamda yaşamak zorunda kalırız.

 

HAFIZLIĞIN ÖNÜNÜN AÇILMASI

 

Altı yaşında çocuğu okula teslim ettin ve 18 yaşında aldın. Peki, nikâh hususunda, aile geçindirme hususunda bir eğitimi mevcut mu? Kürsülere çıkıp da insanlara bilgilendirecek durumda mı? diyen Hoca Efendi; “Yeni uygulamaya göre Kur’an-ı Kerim ve siyer dersleri okullar da öğretilmeye başlanacak. Ama bu uygulamanın hafızlığın önünü açmadığı gözükmektedir. Özel Kur’an Kurslarına dikkate alarak yeni çalışma yapılması gerekmektedir. Böylece eğitim daha kaliteli olur ve gençlik daha şuurlu olur” dedi.

 

BÜTÜN GÜCÜMÜZLE HAZIRIZ

 

Bizler Fatih Medreseleri olarak Diyanet ile ortak çalışmaya hazırız. Bu konuda üzerimize düşen vazifeyi bütün gücümüzle icra etmeye hazırız. Diyanet İşleri Başkanımızın çalışmalarını destekliyoruz. Bu önerimiz ile ilgileneceklerini umuyor ve hayata geçirilecek proje olarak bakmalarını temenni ediyoruz. Allah cümlemizi muhafaza etsin.

 

Hoca Efendi; “Unutmayalım ki Türkiye’nin geleceği gençlerimizdir” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Merasim aşrı şerif ve musafahalarla sona erdi.

 

 

 

Yorum yapın