Büyük Projeler Üretmeye Devam | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Büyük Projeler Üretmeye Devam


img_3277

img_3277Fatih Medreselerinin düzenlediği Örnek Genç Konferanslarının sonuncusunu Bayburt’ta gerçekleşti.

 

Erzurum Bölge sorumlumuz Ali Akkuş Hocanın sunuculuğunu üstlendiği programda açılış aşırını Bayburt’ta okuyan 5 yaşında Muhammed Emin Aksu talebenin okuması herkesi hayrete düşürdü.

 

Açılış konuşmasını Heyet Kurulu üyelerinden Yasin Hoca yaparak, katılan tüm halkımıza teşekkürler etti.

 

Örnek Gençler’de Fatih Sultan Mehmet Han ve Musab Bin Umeyr’in hayatını anlattılar. Programın devamında Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi kürsüye davet edildi.

 

ÇALIŞILIRSA SAĞLAM GENÇLİK OLUŞUR

 

Genel Başkan Masum Bayraktar Hoca Efendi’nin konuşmasının satırbaşları şöyle; “Örnek Genç projemiz ile Elhamdülillah Türkiye’nin bütün illerinde muhtaç olduğumuz dindar genç modelini sergilemenin mutluluğunu yaşıyoruz. Yaptığımız konferanslarda gördük ki eğer bu gençlik üzerinde çalışılırsa gençliğimiz sağlam bir din eğitimi alırsa çok daha büyük ve memleketimiz için son derece faydalar hâsıl olur” dedi.

 

BÜYÜK PROJELER ÜRETMEYE DEVAM

Bayburt’ta yoğun bir ilgiyle karşılaştıklarını söyleyen Masum Bayraktar Hoca Efendi; “Bundan sonra da böylesine büyük projeler üretip daha büyük çalışmalar gerçekleştireceklerinin işaretini verdi.”

 

TÜRKİYE GEÇMİŞİ İLE YÜZLEŞİYOR

Genel Başkan konuşmasını gündemdeki konulara ait açıklamalar ile sürdürdü; “Türkiye büyük bir irade göstererek geçmişi ile yüzleşmeye başlamış, halkıyla barışık olmayan ve TSK kurumunun adını karalayanları yargılamaya başlamıştır. Bu çok sevindirici bir gelişmedir, ama bununla kalmayıp darbeye zemin hazırlayan medya olsun, iş adamı olsun Türkiye’ye o karanlık günleri reva gören bütün unsurlar ile yüzleşmesi lazımdır. Böyle olmadığı takdirde darbeci zihniyetin kalıntılarının her an her yerden çıkıp, bu milleti sıkıntılara sevk edebilir” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Teşekkür konuşmalarının yapılmasıyla konferans sona erdi.

 

 

 

Yorum yapın