Çanakkale Şehitlerimiz Ziyaret Edildi | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Çanakkale Şehitlerimiz Ziyaret Edildi


dsc00513

Fatih Medreseleri 3. Merkez Bölge Müdürlüğü, Bölge Müdürü, Cemil Hocamızın katkılarıyla Hilal İlim Hizmet ve Yardımlaşma Derneği ve velileri ile beraber Çanakkale gezisi düzenledi.

18 Mart 2012 tarihinde Fatih Medreseleri Çanakkale Şehitlerini anma gezisinde geziye katılanların yaşadığı maneviyat ve yapılan geziden alınan feyz ışığı doğrultusunda bu duygu selinin tekrar yaşatılması amacıyla 20 Nisan 2013 Cumartesi günü bu topraklar tekrar ziyaret edilmiştir.

Amaç insanlarımıza burada yaşanan olayları içlerinde hissedebilmeleri, çekilen zorlukların idrakine varmaları, bize bırakılan bu toprakların ne pahasına alındığı, korunup sahip çıkılması gerektiği düşüncesinin manevi bir duygu eşliğinde yaşatmaktır. Bu düşünceleri ve çalışmaları elimizden geldiği kadar layıkıyla tamamlaya çalıştık.

Gezi; 20 Nisan 2013 Cumartesi günü sabah 05.00’de başlamış.  Çanakkale Şehitlik bölgesi girişinde Ana Tanıtım merkezine gelinmiş, burada tahsis edilen rehber eşliğinde Kilitbahir Köyü ve Kalesi, Seyit Onbaşı Anıtı ve Mecidiye Tabyaları, Şahindere Şehitliği, Alçıtepe Köyü Sargı, Yeri Şehitliği, Çanakkale Şehitler Abidesi, Yahya Çavuş Anıtı ve Şehitliği, Kabatepe, Anzak Koyu, 57. Alay Şehitliği, Cenk Bayırı ve siperler güzergâhlarında devam edilerek tamamlanmıştır.

Gezi sonrası geziye katılan ailelerle yapılan konuşmalarda gezi hakkında bilgiler alınmış, düşünceler paylaşılmıştır. Rabbimize şükürler olsun ki yapılan görüşmelerde Fatih Medreselerinin hedefleri doğrultusunda gerçekleşen bu gezide amacımıza ulaşıldığı kanısı bizde hasıl olmuş, bu durumda biz eğitmenleri yapmış olduğumuz ve yapacağımız işlerde daha da başarılı olma yönünde motive etmiştir.

Fatih Medreselerinin hedefleri doğrultusunda Allah rızası için yapacağımız her türlü hizmetlerde, Allah bizleri yapacağımız işlerde muvaffak kılsın, emeklerimizi boşa çıkarmasın.

 

Yorum yapın