Edirne'den Hakkari'ye Çok Kıymetli Bir Çalışma | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Edirne’den Hakkari’ye Çok Kıymetli Bir Çalışma


HOCAMIZIN 2014 YILI EMRİ BİL MARUF DEĞERLENDİRMESİ

2014 Yılı Emri Bil Maruf sonrası yapılan toplantıda Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi birkaç konu üzerinde açıklamalarda bulunarak gençlik için önemli vurgular yaptı.

Allah Bu Gençliğe Şeriatı Nasip Eder

Hoca Efendi Gençliği Din yolunda istekli olarak gördüğünü ifade ederek; Hangi gençle görüşsek canla başla dinliyor, kulak kesiliyor, son derece saygıyla sevgiyle olayı takip ediyor. Çok güzel bir gelecek, çok güzel bir gençlik var sadece onların kollarından tutacak, onları yönlendirecek ve onların önünü açacak güzel hoca kadrosuna ihtiyaç var.

Bizi Takip Etmiyorlar, İnceden İnceye Takip Ediyorlar

Fatih Medreseleri’nin Camiamızda öncü olduğu belirten Hoca Efendi; Gitmiş olduğumuz İllerde karşılaşmış olduğumuz Camiamızın hocaları sizi yakinen takip ediyoruz diyor, yani biz bir adım atarsan onlarda ayını adımı atar, iki adam atarsak hatta koşarsak peşimizden koşarlar Elhamdülillah.

Gittiğiniz yerlerde hangi cemaat olursa olsun her biri Emri Bil Maruf için gelmemizden son derece memnun oluyor, siyasi ve maddi bir amaç için gelmediğimizi beyan ettiğimizde her biri kafasını kaldırıp tebessüm ediyor, adam bakıyor ki bunlar buraya siyaset için gelmemiş para için gelmemiş bir dakika da karşında eriyor Elhamdülillah. O yüzden biz siyasi atmosferlere düşemeyiz, tabiri caiz ise siyasetçilerin peşinde kuyruk olamayız, bizim işimiz hakikatle Allah ve Resulünün göstermiş olduğu yolda yürümektir.

Bir Adım Atıyorsak İki Adım Daha Arttırmalıyız

Çalışmalarda daha fazla gayret etmemiz gerektiğinin vurgulayan Hoca Efendi; Bizim bundan sonra yapmamız gereken hareket şu; bir adım atıyorsak üç adım yapmalıyız yani bir adımda 10 kişiye ulaşıyorsak üç adımda 30 kişiye, bir adımda 100 kişiye ise, üç adımda 300 kişiye ulaşmalıyız. Yani biz iki adım daha fazlalaştırırsak çalışmalarımızı, bütün camiamızı bütün gençleri kucaklama durumumuz olacak inşallah.

Her Şeyi Yapamazsın Ama Öncü Olursan Başarırsın

Çok büyük bir çalışma içerisinde olduğumuzu hatırlatan Hoca Efendi; Her şeyi sen yapacaksın olmaz yapamazsın zaten, ama sen örnek olursun güzelliği gösterirsin önder durumunda olursun, seni takip edenler bakarlar ki çok güzel bir yaklaşım peş peşe koştururlar. Zaten maksadımızda budur, şimdi tek başımıza bu kadroyla tüm Türkiye’deki gençlerimizi kucaklayacağız desek hayal olur, ama bütün camialara bütün çalışanlara yol gösterici olursak bu çalışmaların neticesinde başarıya ulaşacağız

İstişare, Ortak Çalışma Başarı Getirir ve Türkiye’nin Bu Çalışmaya İhtiyacı Var

Ortak çalışmalarda her zaman başarılı olunacağını ifade eden Hoca Efendi; İstişareler ile ortak hareket ettiğimiz bir çalışmada bu zamana kadar hiç başarısızlık olmadı.

Gittiğimiz çoğu yerde hocam sizin burada medreseniz yok mu? Sohbetler düzenlediğiniz bir yer yok mu? Hem evladımız için hem kendimiz için dini ilimleri öğrenebileceğimiz bir yer yok mu, diye soruyorlar yani Tüm Türkiye’nin bu çalışmalara ihtiyacı var.

Tekrar ediyorum; “Hazreti Allah bu gençliğe şeriatı nasip eder, ama siz öncüleri olursanız. Gelmiyorlar derseniz hatayı dışarda orada burada aramayın, herkes kendinde hata arasın, ben anlatırsam ben sevdirirsem olacak de kötü genç yoktur, ulaşamadığımız gençler vardır” diyen Hoca Efendi tüm Camiamıza duada bulunarak Rabbimizden başarılar diledi.

Yorum yapın
    1. takva. diyorki;

      Hocamiz ile hersey cok guzel geciyor.mevlam butun hocalara basarilar nasip eylesin