Emre Alpaslan'ın Düğün Merasimi | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Emre Alpaslan’ın Düğün Merasimi


dsc_0160

Fatih Medreseleri İstanbul 5. Merkez müdürlüğü çalışanlarından Emre Alpaslan’ın düğünü Kavacık Medine Mescidi’nde gerçekleştirildi.

 

Sunuculuğunu Osman Bayraktar hocanın yaptığı düğün merasiminde aşrı şerifi Fatih Uslu hoca okudu.

 

Heyet Kurulu üyelerinden Ahmet Boyaci hoca açılış konuşmasında Peygamberimizin (s.a.v.)’in “Her kim benim sünnetimden yüz çevirirse bizden değildir” hadisi şerifi hatırlattı. İslami eğitim alanların evliliklerinin her zaman daha sağlam olduğuna vurgu yaptı. Katılımcılara teşekkür eden Boyaci hoca sizler Peygamberimizin “Kim bir topluluğun karartısını artırırsa o onlardandır” hadisi şerifine mazhar oldunuz diyerek sözlerini tamamladı.

 

 

videotiklaaaa112

 

 

 

Günün anlam ve önemine binaen Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi konuşmasında idareciliğin ben ne dersem o olur değil, en sıkıntılı anlarda olayı en tatlıya bağlayabilmek idareciliktir dedi. Aile hayatı bu şekilde kurtarılır.

 

Mevla Teâla buyuruyor; “Kendinizi ve ehlinizi koruyun” Erkek çoluk çocuğunu kanatları altında muhafaza etmesi gerekiyor.

 

Söz sahiplerine rica da bulunan Hoca Efendi bir çocuğun yaşı 6-7 oluyor ve okula başlıyor. Okul 12 yıl devam ediyor, askere gidiyor. Askerden gelen evlenmeli mantığı var. Ama şunu merak ediyorum gerçekten bu delikanlı evliliğe hazır mıdır? Eğer çocuklarımıza Kur’an ve Peygamber ile alakalı ek ders verdirmediysek aile şuuruna vakıf mıdır? Gelin biraz gönlümüz yansın, bu zamanda Fatih’ler yetişir mi düşünelim. Bu olayları yadırgamıyorum, dertleniyoruz.

 

Eğitim sadece okullara özel değildir. Eğitim aile de özellikle de baba da başlar. Dikkatimizi çekmiştir namaz kılsak bakarız evladımız da hemen yanında namaza durur. Ama evladın seni seyrederek senin hoş olmayan ahlakını da alır.

 

Bayanlara da tavsiyelerde bulunan Hoca Efendi kadınlar erkeklerin sırlarını dışarıya taşımamalıdır dedi.

 

Hoca Efendi sözlerini Mevla Teâla düğün merasimini hayırlı ve mübarek eylesin. Bizlerin de evlatlarına güzel düğünler ikram eylesin diyerek tamamladı.

 

Heyet Kurulu üyelerinden Muhammed Kaynar hoca teşekkür konuşması yaptı. Elalem ne der değil, Allah ne der diyerek hayatlarında bir kere olan düğün merasimini Mevla’nın razı olduğu şekilde yaptılar diyerek sözlerini tamamladı.

 

Merasim yemek daveti ile sona erdi.

 

 

 

1005

Yorum yapın